بازدید رایگان از موزه هنر و ادبیات کودک

بازدید رایگان از موزه هنر و ادبیات کودک

بازدید رایگان از موزه هنر و ادبیات کودک

مدل کودک: موزه ملی هنر و ادبیات کودک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مناسبت هفته ملی کودک از ۱۷ تا ۲۲ مهر به شکل رایگان پذیرای خانواده ها، کودکان و عموم علاقه مندان است.
به گزارش مدل کودک به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، موزه ملی «هنر و ادبیات کودک» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که در ۲۰ مهر ۱۳۷۹ با مساحتی در حدود ۵۰۰ مترمربع راه اندازی شده، در طول هفته آتی (از ۱۷ تا ۲۲ مهر) از ساعت ۸ بامداد تا ۱۶ عصر پذیرای بازدیدکنندگان دستاوردهای این نهاد در حوزه انتشار کتاب، تولید تئاتر، فیلم، انیمیشن، سرگرمی های سازنده و پژوهش های حوزه کودک و نوجوان است.
از دیگر بخش های این موزه می توان به واحد معرفی نمایشگاه های مختلف تاریخی، ایران شناسی و اقوام مختلف ایران اشاره نمود.
همین طور در ورودی موزه، ویترین افتخارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جشنواره ها و مسابقه های فرهنگی، هنریِ، ملی و بین المللی قرار دارد.
موزه ملی هنر و ادبیات کودک که در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون در خیابان حجاب تهران قرار دارد، ۱۲ آبان ۱۳۹۸ از طرف وزارت میراث فرهنگی و گردشگری کشور به ثبت ملی رسیده است.
این موزه هم اکنون گنجینه ای باارزش و گرانقیمت در زمینه تصویرگری، منابع صوتی و تصویری، پوستر، کتاب، ماکت، عروسک، نشان و تندیس، تجهیزات کاربردی و اسناد و مدارک سازمانی را گردآوری کرده که بازدیدکنندگان در هفته ملی کودک امسال از آن دیدن می کنند و با توضیحات کارشناسان موزه، بیش از پیش با تاریخچه این نهاد آشنا می شوند.
هفته ملی کودک از ۱۶ تا ۲۲ مهر، یادواره شهید علی لندی، با شعار «حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی» در سراسر کشور برگزار می گردد و اخبار فعالیت ها و جشنواره های گوناگون کشوری و نیز اکران رایگان فیلم های سینمایی و تئاتر، و ده ها برنامه دیگر در پایگاه خبری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به آدرس kanoonnews.ir دردسترس است.

منبع:

مدل کودک

تولید, جامعه, خانواده, کودک, مد و فشن

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~