براساس اعلام مركز آمار؛ متوسط قیمت کالاهای خوراکی منتخب درمناطق شهری در بهمن

براساس اعلام مركز آمار؛ متوسط قیمت کالاهای خوراکی منتخب درمناطق شهری در بهمن

براساس اعلام مركز آمار؛ متوسط قیمت کالاهای خوراکی منتخب درمناطق شهری در بهمن

به گزارش مدل کودک در گروه میوه و خشکبار، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل در ارتباط با موز با ۱۲، ۰ درصد، هندوانه با ۸.۱ درصد و لیموترش با ۶.۳ درصد است.
به گزارش مدل کودک به نقل از مرکز آمار، در بهمن ماه ۱۴۰۰ تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروههای مختلف کالاهای خوراکی در مناطق شهری کشور به شرح زیر است:
نان و غلات:
در این گروه، اقلام “برنج ایرانی درجه یک” با ۱۸، ۲ درصد، “برنج خارجی درجه یک” با ۵.۸ درصد و “شیرینی خشک” با ۴.۰ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.
گوشت قرمز، سفید و فرآورده های آن ها:
در این گروه، اقلام “گوشت گوسفند” با ۵، ۳ درصد، “گوشت گاو یا گوساله” با ۲.۶ درصد و “ماهی قزل آلا” با ۱.۱ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.
لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:
در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل در ارتباط با “کره پاستوریزه (کره حیوانی) ” با ۱، ۷ درصد، “شیرخشک” با ۱.۲ درصد بوده است. همینطور در این گروه “تخم مرغ ماشینی” با ۳.۸- درصد، “روغن مایع” و “روغن نباتی جامد” با ۱.۰- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.
میوه و خشکبار:
در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل در ارتباط با “موز” با ۱۲، ۰ درصد، “هندوانه” با ۸.۱ درصد و “لیموترش” با ۶.۳ درصد است.
سبزیجات و حبوبات:
در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل در ارتباط با “سیب زمینی” با ۲۶، ۱ درصد، “بادمجان” با ۱۹.۲ درصد و “کدو سبز” با ۱۸.۰ درصد است. همینطور در این گروه “هویج فرنگی” با ۱.۱- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.
قند و شکر، آشامیدنی ها و سایر خوراکی ها: در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل در ارتباط با “قند” با ۷، ۳ درصد، “شکر” با ۶.۲ درصد و “سس گوجه فرنگی” با ۳.۴ درصد است. برای مشاهده جزئیات خبر به فایل پیوست رجوع کنید.

مدل کودک

تولید, جامعه, خانواده, کودک, مد و فشن

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~