سرپرست سازمان نظام مهندسی: انحلال سازمان نظام مهندسی فعلا منتفی شد

سرپرست سازمان نظام مهندسی: انحلال سازمان نظام مهندسی فعلا منتفی شد

سرپرست سازمان نظام مهندسی: انحلال سازمان نظام مهندسی فعلا منتفی شد

سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور از منتفی شدن انحلال شورای مرکزی این سازمان آگاهی داد.

حمزه شکیب در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره تصمیم اخیر وزیر راه و شهرسازی برای تعلیق هشتمین دوره شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان اظهار نمود: تصمیم اخیر رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی برای انحلال این سازمان منتفی شده و شورای مرکزی موجود درحال حاضر به کار خود ادامه خواهد داد.
وی اضافه کرد: تا کنون ۷ دوره از فعالیت شوراهای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور می گذرد ولی در دوره هشتم فراز و نشیب های زیادی تجربه کردیم. باید تلاش نماییم تا در دوره نهم، شورای مرکزی تعامل گرا و کارآمدتری داشته باشیم.
سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور افزود: هم اکنون انتخابات نهمین دوره هیئت مدیره نظام مهندسی های استانها برگزار شده و بیشتر اعضای هیئت مدیره استانها، جدیدالورود هستند و سابق قبلی در هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان استانها ندارند که سبب شده تا شناخت کمتری نسبت به همدیگر داشته باشند؛ بدین سبب باید فرصت زمانی داشته باشیم تا این شناخت بیشتر شود.
وی اشاره کرد: برمبنای بخشنامه اجرائی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، عمر دوره هشتم شورای مرکزی نظام مهندسی در شهریور ۱۴۰۱ به پایان می رسد؛ در دوره های قبل هم روال این بود که شوراهای مرکزی پس از اتمام فعالیت ۳ ساله، در ماه های شهریور رأی گیری و تغییر ترکیب دهند.
شکیب افزود: اما برمبنای قانون نظام مهندسی و بخشنامه اجرائی آن، وزیر مسکن (راه و شهرسازی) می تواند دستور برگزاری شورای مرکزی فوق العاده دهد.
وی تاکید کرد: با این وجود درحال حاضر دستور قبلی وزیر راه و شهرسازی برای انحلال شورای مرکزی هشتم، منتفی شده و مقرر است در بهار سال آینده یا احتمالاً تا آخر عمر دوره فعلی (شهریور ۱۴۰۱) با همین ترکیب فعلی شورای مرکزی ادامه دهیم.
سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور افزود: تلاش داریم تا در ایجاد شورای مرکزی دوره نهم هم از توزیع متوازن رشته های مهندسی که شامل ۷ رشته است، استفاده نمائیم و هم توزیع متوازن استان ها؛ شورای مرکزی نظام مهندسی از ۲۵ عضو اصلی و ۷ عضو علی البدل تشکیل شده است.
به گفته شکیب، برخی اعضای شورای مرکزی هشتم معتقدند انحلال این شورا ممکنست لطمه بیشتری نسبت به ادامه فعالیت شورای موجود با تمام فراز و نشیب های آن در پی داشته باشد.
گفتنی است وزیر راه و شهرسازی می تواند برمبنای ماده ۱۰۳ بخشنامه اجرائی قانون نظام مهندسی نشست فوق العاده هیئت عمومی شورای مرکزی را برگزار کند.
ماده ۱۰۳- جلسات فوق العاده هیأت عمومی بنا به تصمیم آخرین جلسه عادی هیأت عمومی و یا به تقاضای دوسوم اعضای شورای مرکزی و یا دعوت وزیر مسکن و شهرسازی تشکیل می شود.
ماده ۱۰۸- شورای مرکزی متشکل از (۲۵) عضو اصلی و (۷) عضو علی البدل با ترکیب رشته های اصلی طبق جدول زیر می باشد که از بین دو برابر افراد معرفی شده به وسیله هیأت عمومی در هر رشته با قید اصلی و علی البدل توسط وزیر مسکن و شهرسازی انتخاب می شوند. اعضای شورای مرکزی باید علاوه بر داشتن عضویت در هیأت مدیره، خوشنام و دارای سابقه انجام کارهای طراحی، اجرائی، علمی، تحقیقی یا آموزشی برجسته و بهادار و فاقد محکومیت انتظامی از درجه (۳) به بالا در (۵) سال قبل باشند.

مدل کودک

تولید, جامعه, خانواده, کودک, مد و فشن

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~