بخش تعاون ایران با دیگر کشورها تفاهمنامه های اقتصادی امضا می کند

بخش تعاون ایران با دیگر کشورها تفاهمنامه های اقتصادی امضا می کند

بخش تعاون ایران با دیگر کشورها تفاهمنامه های اقتصادی امضا می کند

به گزارش مدل کودک، معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: با هماهنگی وزارت امورخارجه آماده انعقاد تفاهمنامه گسترش تعاملات اقتصادی بین بخش تعاون ایران و سایر کشورها هستیم.

به گزارش مدل کودک به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مهدی مسکنی در نشست توسعه دیپلماسی اقتصادی تعاون اظهار نمود: در کشور ایران بیشتر از ۹۷ هزار تعاونی وجود دارد که از این تعداد ۵۳ درصد تعاونی های تولیدی هستند.

معاون امور تعاون تاکید کرد: تعاونی ها می توانند بنیان های دوستی و صلح را در میان مردم جهان گسترش داده و محکم تر کنند.

وی افزود: بخش تعاون ایران آماده صادرات محصولات خود در به صرفه ترین شکل به کشورهای هدف است و همینطور بخش تعاون می تواند زمینه ساز حضور تعاونی های سایر کشورها در بازار بکر ایران باشد.

مسکنی اظهار داشت: استقبال از محصولات تعاونی ها در ایران به علت ابعاد فرهنگی و اجتماعی تعاون و سابقه تاریخی و مثبت آن در اذهان مردم، بیشتر است.

وی افزود: تعاونی های ما مرزها را با ابعاد مردمی و اجتماعی شان بر می دارند و برای ایجاد ارزش افزوده و ثروت در همه کشورها، با مردم آنها مراوده و تبادل خواهند داشت.

معاون امور تعاون اضافه کرد: جوانان اسپانیا در تعاونی موندراگون، بهترین مدل پیش روی ما بودند و امروز تعاون یک مدل بدون مرز در دنیا است.

مسکنی بیان نمود: بخش تعاون ایران با بُعد مردمی اش در دنیا حضور یافته است و حضور اتاق تعاون ایران در هیأت رئیسه اتحادیه جهانی تعاون ICA آغاز آن است.

وی افزود: اتاق تعاون ایران بزرگترین نهاد مردمی بخش تعاون است که توانسته است با شبکه سازی در سرتاسر کشور و حضور در مجامع بین المللی، به توسعه بازار تعاونی ها کمک شایانی کند. این را بعنوان الگویی موفق باید در جهان معرفی نمود.

معاون امور تعاون اظهار داشت: بخش دولتی تعاون تنها عهده دار وظایف حاکمیتی، نظارت، هدایت و پشتیبانی از بخش تعاون است و هیچ گونه دخالتی در امور نداشته و به دنبال دولتی سازی این بخش مردمی نیست.

وی افزود: مشکل و مانع اصلی بخش تعاون نه بخش خصوصی بلکه گسترش مالکیت دولتی است.

مسکنی اظهار داشت: قانون کشور ایران، مشوق ها و حمایت هایی برای تعاون پیشبینی کرده است.

معاون امور تعاون تاکید کرد: بخش دولتی تعاون تنها مجری و تسهیل گر است.

مسکنی اظهار داشت: تعاون بیشتر از هر قالبی زمینه ساز دوستی و نزدیکی بین ملت ها و دولت ها خواهد بود.

معاون امور تعاون خطاب به کارداران و اقتصاددانان حاضر در جلسه اظهار داشت: کشور ایران می تواند مروج و توسعه گر فعالیتهای تعاونی ها باشد و با کمک تعاون بین کشورها، می توانیم به اتفاق، جهانی بهتر بسازیم.

مدل کودک

تولید, جامعه, خانواده, کودک, مد و فشن

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~