مهر خبر می دهد؛ خریداران سكه پیش فروشی بابت هرقطعه ۲ ۳میلیون تومان سود می كنند

مهر خبر می دهد؛ خریداران سكه پیش فروشی بابت هرقطعه ۲ ۳میلیون تومان سود می كنند

مهر خبر می دهد؛ خریداران سكه پیش فروشی بابت هرقطعه ۲ ۳میلیون تومان سود می كنند

مدل كودك: مقرر است كه از امروز ۲ میلیون و ۵۷۵ هزار قطعه سكه پیش فروش قطعی به خریداران تحویل داده شود كه اگر سود هر قطعه را ۲ میلیون و ۳۱۱ هزار تومان محاسبه نماییم، ۶ هزار میلیارد تومان سود توزیع می گردد.

به گزارش مدل كودك به نقل از مهر، با بیان بانك مركزی قرار بر این است كه ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه سكه كه با سر رسید ۶ ماهه پیش فروش شده بود، از امروز در شعب بانكی منتخب آغاز شود.
در راستای اجرای سیاست بانك مركزی، در مجموع حدود ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه سكه در سررسیدهای یك ماهه، سه ماهه، ۶ ماهه، ۹ ماهه، ۱۸ ماهه و دو ساله پیش فروش شد كه از این تعداد سررسیدهای یك ماهه و سه ماهه تحویل شده است و از امروز ۲۸ مرداد ۹۷ فاز تحویل پیش فروش ۶ ماهه است كه تا ۱۶ آبان ۹۷ طبق سررسید توزیع و تحویل می گردد.
بر اساس آمار، از ۲ میلیون و ۵۷۵ هزار قطعه سكه پیش فروش ۶ ماهه، در ایام آخر مرداد ۲۵ هزار و ۸۰۰ قطعه سكه، در شهریور ماه ۳۳۶ هزار قطعه، در مهرماه یك میلیون و ۲۸۷ هزار قطعه، آبان ماه ۹۰۷ هزار سكه پیش فروش قطعی تحویل متقاضیان می گردد.
مقرر است این سكه ها به ترتیب زمان ثبت نام، در همان شعبی كه عملیات پیش خرید در آن انجام شده، تحویل خریداران شود.
روایتی آماری از پیش فروش و تحویل سكه
طی روزهای گذشته، بازار سكه هم نوساناتی را تجربه كرده و باآنكه روند قیمتی سكه طرح جدید طی روزهای پایانی هفته گذشته و نخستین روز هفته جاری، كاهشی بوده است، اما سكه طرح قدیم در روز گذشته، افزایش نرخ را تجربه نمود كه بخشی از آن را شاید بتوان واكنش به اعلام تحویل سكه های پیش فروشی دانست.
بر اساس آمار، در طرح پیش فروش سكه كه از ۱۳۹۶.۱۱.۱۷ شروع شد و تا ۱۳۹۷.۲.۱۶ ادامه داشت، در مجموع تعداد ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه سكه پیش فروش شده است كه از این تعداد، یك میلیون و ۶۱۰ هزار قطعه سكه در سررسیدهای یك و سه ماهه (معادل بیش از ۹۵ درصد تعهدات این دو سررسید) به متقاضیان تحویل شده است.
آنگونه كه بانك مركزی می گوید، تابحال ۷۹۰ هزار قطعه سكه در سررسید یك ماهه و ۸۲۰ هزار قطعه سكه در سررسید سه ماهه به خریداران تحویل داده كه تعداد اندكی از آن تا كنون باقی مانده و توسط خریداران تحویل گرفته نشده است؛ همینطور تحویل سكه های پیش فروش شده در سررسید شش ماهه هم از امروز آغاز می گردد كه بر مبنای آخرین آمار، در مجموع ۲ میلیون ۵۷۵ هزار قطعه سكه با سررسید شش ماهه تا تاریخ ۱۳۹۷.۸.۱۶ تحویل خریداران خواهد شد. البته بانك مركزی می گوید كه سكه های پیش خرید شده كسانی كه تابحال برای دریافت آنها به بانك رجوع نكرده اند، نزد بانك عامل محفوظ است و خریداران می توانند تا سه ماه بعد از زمان سررسید به شعب آن بانك رجوع و با عرضه رسید پیش خرید، سكه های خویش را دریافت نمایند.
بر این اساس، بانك مركزی امیدوار است كه سكه های پیش فروش كه به تدریج وارد بازار می شوند، بازار را در حالت تعادل قرار دهند و نرخ را از این آشفتگی كنونی كه به اعتقاد كارشناسان بیش از یك میلیون تومان حباب دارد، نجات دهد.
سكه های پیش فروشی با چه نرخی فروخته شده بود؟
آنگونه كه اعداد و ارقام بانك مركزی در پیش فروش سكه نشان می دهد، خریداران سكه با سررسیدهای یك ماهه، برای هر قطعه سكه یك میلیون و ۵۹۰ هزار تومان هزینه كرده اند كه این رقم برای خریداران با پیش فروش سه ماهه، یك میلیون و ۵۴۰ هزار تومان به ثبت رسیده است.
همچنین بر مبنای آمار بانك مركزی، مردم سكه های پیش فروش شده با سررسید شش ماهه را یك میلیون و ۴۷۵ هزار تومان از بانك خریداری نموده اند و برای سكه های با سررسید ۹ ماهه هم یك میلیون و ۴۱۰ هزار تومان به ازای هر قطعه سكه پرداخت نموده اند.
بر اساس اعلام همان روزهای بانك مركزی كه قرار بر این بود پیش فروش های سكه آغاز شود، سكه های با سررسید یكساله یك میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، ۱۸ ماهه یك میلیون و ۲۴۵ هزار تومان و سررسید ۲۴ ماهه هم یك میلیون و ۱۱۶ هزار تومان به صورت رقم قطعی بوده است.
خریداران سكه شش ماهه چقدر سود می كنند؟
بر اساس معاملاتی كه دیروز(شنبه-۲۷مردادماه) در بازار آزاد بر روی سكه صورت گرفت، قیمت هر قطعه سكه تمام بهار آزادی طرح جدید سه میلیون و ۷۸۶ هزار تومان به ثبت رسیده بود كه اگر بخواهیم مابه التفاوت نرخ پیش فروش را كه یك میلیون و ۴۷۵ هزار تومان بوده است، از این رقم كم نماییم، خریداران سكه های پیش فروش شش ماهه، بر اساس نرخ روز گذشته، بر روی هر قطعه سكه دو میلیون و ۳۱۱ هزار تومان سود خواهند كرد.
بر این اساس اگر میزان سود عایدی بابت هر قطعه سكه را در تعداد سكه های پیش فروش شش ماهه ضرب نماییم، می بینیم كه دولت فقط در پیش فروش شش ماهه كه از امروز توزیع می شود، چیزی حدود ۵ هزار و ۹۵۰ میلیارد و ۸۲۵ میلیون تومان سود میان خریداران توزیع خواهد نمود.

مدل کودک

تولید, جامعه, خانواده, کودک, مد و فشن

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~