آموزش شبیه سازی در متلب با سیمولینك كامل

آموزش شبیه سازی در متلب با سیمولینك كامل

آموزش شبیه سازی در متلب با سیمولینك كامل

به گزارش مدل كودك نرم افزار متلب به علت كاربردهای بسیار بالا و همینطور محبوبیتی كه در میان متخصصین تمام رشته ها دارد یكی از اصلی ترین نرم افزارها در علوم مهندسی و فضایی می باشد.

به گزارش مدل كودك به نقل از مهر، شبیه سازی پروژه متلب بهترین روش برای پیدا كردن بهترین نتیجه و تست و آنالیز كردن پروژه میباشد چونكه فقط زمانی ممكن می شود كه در عمل و در اجرا مدل یا سیستم یا فرایند طراحی شده را بررسی بكنیم، به جهت اینكه بتوانیم یك طرح را در محیط واقعی در چارچوب یك آزمایش اجرا بكنیم، بهترین كار استفاده از شبیه سازی می باشد كه جهت بررسی روابط تمامی سیستم ها چه ساده و چه پیچیده كاربرد دارد، همینطور تغییرات اطلاعاتی و سازمانی و تاثیراتی كه میتوانند بر روی مدل ما داشته باشند را بررسی و تحلیل و بررسی كرد.

با توجه به اینكه انجام آزمایشات بر روی نمونه های واقعی كمی از نظر زمانی و مالی صرفه اقتصادی نداشته باشد، بهترین روش به جهت اینكه بتوانیم نتیجه مدل در نظر گرفته شده را در اجرا و در عمل ببینیم شبیه سازی آن می باشد.
نرم افزار متلب بدلیل كاربرد های بسیار بالا و همینطور محبوبیتی كه در میان متخصصین تمام رشته ها دارد یكی از اصلی ترین نرم افزار ها در علوم مهندسی و فضایی میباشد، در پروژه هایی كه احتیاج به شبیه سازی سیستم دارند از نرم افزار ها و زبان های مختلف برنامه نویسی می توان بهره برد اما متلب از سری نرم افزار هایی می باشد كه با عنایت به دقت بسیار بالا، آموزش ساده، كاربرد فراوان و قابل استفاده برای سیستم و مدلهای مختلف بهترین گزینه برای فعالیت می باشد.

آموزش ۰ تا ۱۰۰ شبیه سازی با متلب
شبیه سازی و به صورت كلی انجام پروژه متلب شامل انرژی های مختلف می باشند، یكی از شناخته شده ترین و مشهور ترین زبان های برنامه نویسی در دنیا كه در تمامی رشته ها و فیلد ها از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار می باشد متلب می باشد كه با عنایت به انجام محاسبات با استفاده از تكیك های این زبان، دقت عمل و سرعت بسیار زیادی را به خصوص در زمان مدلسازی و شبیه سازی و تحلیل عرضه می كند.
نرم افزار متلب دارای جعبه ابزاری به نام Simulink می باشد كه باعث می شود تا بتوان با استفاده از این نرم افزار مدلسازی، شبیه سازی و تحلیل مدل را انجام داد.
برای شبیه سازی در نرم افزار متلب ابزار های متنوعی وجود دارند، كه یكی از آنها Simulink می باشد. در اصل سیمولینك یك كتابخانه برای نرم افزار متلب می باشد كه با استفاده از دیاگرام های بلوكی می توان شبیه سازی را در این نرم افزار انجام داد.
زمانی كه ما احتیاج به تحلیل رفتار یك سیستم را بدون ساخت ان داشته باشیم سیمولینك بهترین ابزار برای ما می باشد و با عنایت به صرفه جویی در زمان و هزینه ای كه برای ما دارد می توان نتیجه را در پارامتر های متفاوت و شرایط متفاوت بررسی و تحلیل كرد.
همانطور كه گفته شد سیمولینك یك كتابخانه از متلب می باشد و برای اجرا حتما احتیاج به نرم افزار متلب داریم.
آموزش شبیه سازی در متلب با Simulink
براحتی میتوانید از این كتابخانه متلب استفاده نمائید كافیست، پس از اینكه نرم افزار متلب را اجرا كردید در منوبار بر روی گزینه New كلیك كنید و در صفحه جدید گزینه Simulink model را انتخاب نمائید.
در صفحه جدیدی كه برای شما نمایش داده می شود شما میتوانید مدلها و شبیه سازی های خویش را پیاده سازی نمائید و خروجی خویش را مشاهده و تحلیل نمائید.
از خصوصیت های خیلی خوب كتابخانه شبیه سازی در متلب simulink می توان امكان اتصال آن به نرم افزار متلب و دینامیك كردن آن نام برد همینطور سیمولینك برای مدل سازی سیستم ها با عنایت به UI و رابط كاربری كه در خود دارد شما ار قادر میسازد تا با كشیدن ماوس Drag & Drop پارامتر ها و دیتای های خویش را بارگزاری نمائید.

Simulink خود یك كتابخانه عظیم از بلوك های دیاگرام های متنوع را دارد كه نیاز خیلی از كاربران را رفع مینمائید و همینطور این توانایی در آن تعبیه شده تا در صورتیكه بلوم دیاگرام مورد نیاز شما در آن موجود نمی باشد بتوانید براحتی آنرا ایجاد نمائید. و با عنایت به اینكه می توانید این بلوك های دیاگرام را به كد متصل كنید از حداكثر انعطاف پذیری آن استفاده نمائید و سیستم های خویش را شبیه سازی نمائید.
این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

مدل کودک

تولید, جامعه, خانواده, کودک, مد و فشن

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~