ذخیره ارزی سامانه نیما به ۲ میلیارد و ۳۰۵ میلیون یورو رسید

ذخیره ارزی سامانه نیما به ۲ میلیارد و ۳۰۵ میلیون یورو رسید

ذخیره ارزی سامانه نیما به ۲ میلیارد و ۳۰۵ میلیون یورو رسید

به گزارش مدل كودك مابه التفاوت ورود و خروج ارز به سامانه نیما در فاصله زمانی اول فروردین تا آخر اسفند ۹۸ از باقی ماندن ۲.۳ میلیون یورو در این سامانه خبر می دهد.

به گزارش مدل كودك به نقل از مهر، نتایج پژوهش معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران از عملكرد بازار ثانویه در سال ۹۸ حكایت از آن دارد كه از اول فروردین تا ۲۸ اسفند ۹۸ فروش ارز صادراتی به ۱۶ میلیارد و ۱۷۳ میلیون یورو رسیده كه در مقابل، ۱۳ میلیارد و ۸۶۸ میلیون یورو هم برای واردات، ارز اختصاص یافته است.
بر این اساس در اسفندماه سال ۹۸ مجموع فروش ارز صادراتی ۱ میلیارد و ۳۳۳ میلیون یورو بوده كه در مقابل، ۱ میلیارد و ۳۳۸ میلیون یورو نیز، ارز برای واردات اختصاص یافته است.
در عین حال، در اسفندماه سال قبل هم ۲ میلیارد و ۷۳۸ میلیون یورو ارز به سامانه نیما فروخته شده بود كه در مقابل ۲ میلیارد و ۲۷۱ میلیون یورو برای واردات ارز تخصیص داده شده بود كه بر این اساس، فروش ارز صادراتی در اسفندماه سال جاری نسبت به اسفندماه سال قبل ۵۱ درصد و خرید ارز از سامانه نیما برای واردات هم ۴۱ درصد كاهش نشان داده است.
در مجموع بر مبنای آنچه كه معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران انجام داده، از ۱۶ مرداد ۹۷ تا ۲۸ اسفند ۹۸ مجموعاً ۲۷ میلیارد و ۳۵۴ میلیون یورو ارز صادراتی وارد سامانه نیما شده و در مقابل، ۲۳ میلیارد و ۲۲۷ میلیون یورو هم برای واردات تأمین شده است.
میانگین خرید هر دلار در بازار ثانویه در اسفند ۹۸ معادل ۱۳ هزار و ۶۴۱ تومان و میانگین فروش هر دلار آمریكا در بازار ثانویه در اسفند ۹۸ هم ۱۳ هزار و ۶۹۶ تومان بوده است.
بر این اساس رشد ۵۷ درصدی نرخ دلار در اسفند ۹۸ نسبت به اسفند ۹۷ رقم خورده است.

مدل کودک

تولید, جامعه, خانواده, کودک, مد و فشن

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~