اعلام مجموعه اقدامات وزارت ارشاد برای حمایت ها در ایام كرونایی

اعلام مجموعه اقدامات وزارت ارشاد برای حمایت ها در ایام كرونایی

اعلام مجموعه اقدامات وزارت ارشاد برای حمایت ها در ایام كرونایی

مدل كودك: معاون مدیریت توسعه و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجموعه اقدامات این وزارتخانه را با هدف پشتیبانی از كسب و كارهای فرهنگی متاثر از ویروس كرونا را تشریح نمود.
به گزارش مدل کودک به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، لادن حیدری مسئول محیط کسب و کارهای فرهنگی این وزارتخانه درباره حمایت دولت برای جبران خسارت های مالی از کسب و کارهای فرهنگی اظهار داشت: در امتداد پشتیبانی از کسب وکارهای لطمه دیده حوزه فرهنگ و هنر در بحران کرونا سه دسته اقدام از اسفند سال قبل در دستور کار قرار گرفت و پیگیری‏ها در این راستا تا حصول نتیجه مطلوب ادامه خواهد داشت.
وی افزود: این اقدامات شامل تدوین و پیشنهاد بسته‏های حمایتی، برآورد میزان خسارت های وارده و رایزنی ‏های لازم برای جلب حمایت‏ها و مصوبات دولتی در جبران خسارت کسب و کارهای بخش فرهنگ و هنر می شود.
حیدری در تشریح این سه اقدام اشاره کرد: تدوین سیاست های حمایتی برای فعالان اقتصادی و کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه ای که در زمره پیشتازان اجرای محدودیت های مصوب ستاد بحران کرونا با توقف فعالیت هایشان قرار دارند، از اولین روزهای بحران در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت. گام اول درج کسب و کارهای زیان دیده بخش فرهنگ و هنر در شمار کسب و کارهای مشمول دریافت بستههای حمایتی مصوب هیأت دولت و بانک مرکزی در مصوبه یازدهم فروردین ماه سال جاری هیأت دولت بود، بلافاصله بعد از تصویب؛ برآورد اولیه خسارت، بسته ‏های حمایتی، تدوین و به مراجع ذیربط پیشنهاد شد.
وی ادامه داد: در همین راستا و با پیگیری های وزیر محترم، بخشودگی اجاره بهای فضاهای فرهنگی و هنری واگذار شده به بخش خصوصی در هیأت دولت، به تصویب رسید و ابلاغ گردید. بر اساس این مصوبه هیأت دولت و به دستور وزیر محترم، فعالان بخش غیردولتی که مجتمع های فرهنگی و هنری را در اختیار دارند و با همه گیری بیماری کرونا، از ادامه فعالیت شان بازمانده اند، از پرداخت اجاره بهای فروردین و اردیبهشت ماه امسال معاف هستند.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال اشاره کرد: امیدوارم با تخصیص اعتبار مورد نیاز در چارچوب کمک‏ های بلاعوض و اعطای تسهیلات و بخشودگی ‏ها، از میزان نگرانی ‏ها و خسارت ها بکاهد.
بخشودگی اجاره بهای فضاهای فرهنگی و هنری قسمتی از تنگناها را کاهش میدهد
مسئول محیط کسب و کارهای فرهنگی درباره تهیه و در نظر گرفتن بسته های حمایتی هم اظهار داشت: بسته ‏های حمایتی پیشنهادی وزارتخانه در چارچوب تسهیلات (کم‏ بهره و قرض ‏الحسنه) و همین طور کمک‏های بلاعوض در چارچوب یارانه برای جبران خسارت وارده و پرداخت حقوق و نیز بخشودگی و یا استمهال تعرفه ‏های بیمه، عوارض و هزینه ‏هایی چون اجاره ‏بها، به مراجع ذیربط ارسال شده که باتوجه به مصوبه هیات دولت برای بخشودگی اجاره بهای فضاهای فرهنگی و هنری قسمتی از تنگناهای موجود به سبب اثرات زیان بار تحریم و تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری در ایام مبتلا به کرونا کاهش پیدا می کند.
رعایت تمامی قوانین بهداشتی با هدف سلامت کارکنان
حیدری در بخش دیگری از این گفتوگو به اقدامات این معاونت در سطح وزارتخانه هم اشاره نمود و اظهار داشت: باتوجه به تاکید وزیر محترم و اهمیت سلامت کارکنان، تلاش در رعایت پروتکلهای بهداشتی برای حفظ سلامت کارکنان از اولویت های این معاونت است.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: حضور کارکنان به صورت شیفتی در وزارتخانه یکی از اقدامات دراین زمینه است.
وی ممنوعیت تمامی جلسات واحدها تا اطلاع ثانوی، ممنوعیت دعوت از میهمان و محدودیت ورود ارباب رجوع تا حد امکان و برقراری ارتباط بوسیله ارتباط تلفنی و رسانههای مجازی را از دیگر اقدامات این معاونت در حوزه سلامت کارکنان برشمرد.
حیدری اضافه کرد: اعمال قوانین بهداشتی و ضدعفونی مستمر اماکن عمومی در سطح وزارتخانه، محدودیت عزیمت به مأموریتهای اداری داخل شهری، تعطیلی مراکز اقامتی در اختیار وزارتخانه، تعطیلی کارهای ورزشی تا اطلاع ثانوی و… از دیگر اقدامات دراین زمینه است.

منبع:

مدل کودک

تولید, جامعه, خانواده, کودک, مد و فشن

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~