خرید آنلاین بیمه شخص ثالث ماشین و خودرو از بیمه دات کام

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث ماشین و خودرو از بیمه دات کام

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث ماشین و خودرو از بیمه دات کام

در این مطلب بطور کامل توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید بیمه شخص ثالث را آنلاین بخرید. با ما همراه باشید.

به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، بیمه شخص ثالث در میان طرح ها و محصولات بیمه ای مورد استقبال افراد بیشتری قرار گرفته است و دلیل آن هم می تواند قانون الزامی بودن این بیمه نامه باشد. در صورتیکه وسیله نقلیه زمینی تحت پوشش بیمه شخص ثالث نباشند، ممکنست که عواقب جبران ناپذیری رخ دهد و خسارت سنگینی به همراه داشته باشد.
سوالی که پیش می آید این است که بیمه شخص ثالث چه پوشش هایی دارد و علت نام گذاری آن چیست؟ به شخص اول مالک وسیله نقلیه، بیمه گذار، به شخص ثانی، شرکت بیمه و به شخص ثالث، فرد زیان دیده گفته می شود.
بیمه نامه شخص ثالث را تمام شرکت های بیمه ای ارائه می کنند و نرخ بیمه در شرکت های بیمه مختلف است. البته مبلغ پایه از طرف بیمه مرکزی مشخص می شود، اما باتوجه به پوشش های مختلف ممکنست که قیمت ها و شرایط متفاوت باشد. همین طور تفاوت در کیفیت ارائه خدمات می تواند تاثیر به سزایی در میزان رضایتمندی بیمه گذارها داشته باشد. اگر نوبت تمدید بیمه شخص ثالث خودرو شما رسیده، پیشنهاد می نماییم این دفعه بجای منتظر ماندن در صف های طولانی ادارات بیمه و یا صرف یک نصف روز وقت برای رفتن به دفاتر حضوری، بصورت اینترنتی بیمه خودرا خریداری کنید. چگونه؟ در این مطلب بطور کامل توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید بیمه شخص ثالث را آنلاین بخرید. با ما همراه باشید.
بیمه شخص ثالث چیست؟
طبق قانون «بیمه الزامی مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث»، تمامی وسایل نقلیه باید بیمه شخص ثالث داشته باشند. استفاده از وسایل نقلیه ای که بیمه شخص ثالث ندارند، از نظر قانون ممنوع می باشد. همه ی دارندگان وسایل نقلیه باید بیمه ثالث را هنگام استفاده از موتور یا ماشین خود به همراه داشته باشند تا در صورت درخواست مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی، بیمه نامه را به آنها عرضه کنند و مأموران هم باید شخصی که بیمه ی ثالث ندارد را جریمه کنند.
در بیمه شخص ثالث، مالک وسیله نقلیه شخص اول به شمار می آید.(اکثر بیمه نامه ها تحت عنوان بیمه گزار شناخته می شود)، شخص ثانی شرکت بیمه است که متعهد به جبران هزینه ها طبق بیمه نامه است. شرکت بیمه در بیمه نامه با عنوان بیمه گر درج می شود. در نهایت، شخص ثالث فرد زیان دیده در حوادث رانندگی است. منظور از زیان دیده هر شخص غیر از راننده مقصر است.
تمامی اشخاصی که در یک حادثه تصادف، زیان مالی و جانی می بینند تحت پوشش بیمه شخص ثالث خودرو و ماشین قرار می گیرند. این بیمه هزینه های مربوط به درمان، فوت و خسارات به اموال را جبران می کند. در اینگونه اتفاقات راننده مقصر هم می تواند از مزایای بیمه حوادث راننده که شاخه ای جدید از بیمه شخص ثالث به شمار می آید استفاده نماید. باید توجه داشت که بیمه حوادث راننده فقط زیان های جانی را به عهده می گیرد و در مقابلِ زیان های مالی هیچ نوع مسئولیتی ندارد.
پوشش های بیمه شخص ثالث
بیمه شخص ثالث دو نوع خسارات مالی و جانی را تحت پوشش قرار می دهد که بیمه گر به حداکثر پرداخت خسارت تعهد می کند. این پوشش ها به شرح زیر است:
خسارت های مالی
خسارت هایی که بر اموال اشخاص ثالث وارد می شود. این خسارت ها مانند تصادف با ماشین فرد ثالث است که بیمه گر جبران هزینه های تعمیرات و زیان وارد شده به وسیله نقلیه را پرداخت خواهدنمود.
خسارت های بدنی و جانی
بیمه گر خسارت های جانی اشخاص ثالث مانند: فوت، نقص عضو و هزینه های درمان را بیمه می کند و تحت پوشش این بیمه نامه قرار می دهد. پرداخت خسارت بدنی، دیه یا همان ارش باتوجه به نوع شکستگی، نقص عضو و لطمه ازکارافتادگی کلی و جزئی تحت پوشش بیمه نامه شخص ثالث است.
نحوه محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث چگونه است؟
عوامل مختلفی بر قیمت بیمه نامه شخص ثالث تاثیر گذار است که عبارتند از:
درصد تخفیف بیمه نامه راننده
میزان جریمه دیرکرد تمدید بیمه نامه ثالث
تاریخ انقضای بیمه ثالث قبلی
میزان تعهدات مشخص شده در پوشش ها
تخفیف عدم خسارت در بیمه شخص ثالث
سال تولید و سال ساخت ماشین
تعداد سیلندر
کاربری خودرو
توجه کنید که حق بیمه شخص ثالث و میزان پوشش های این بیمه نامه باتوجه به دیه یک انسان در ماه حرام محاسبه می گردد.
اهمیت کاربری خودرو
کاربری خودرو نشان دهنده میزان ریسک و بروز حادثه در حین رانندگی است. اگر شما ماشین تاکسی یا خودرو های آموزش رانندگی داشته باشید، به طور قطع به سبب تردد بیشتر در سطح شهر با ریسک بیشتری نسبت به یک خودرو شخصی مواجه هستید. کاربری ماشین موجب می شود که بیمه گذار حق بیمه بیشتری پرداخت کند و تاثیر مستقیم بر روی قیمت بیمه شخص ثالث داشته باشد. کاربری خودروهایی که موجب افزایش قیمت حق بیمه می شوند عبارتند از:
آتش نشانی
آمبولانس
تاکسی دورن شهری و برون شهری
بارکش
کاربری صنعتی
جریمه دیرکرد تمدید بیمه نامه شخص ثالث
با توجه به این که بیمه نامه شخص ثالث یک بیمه الزامی است، پس تمدید بموقع آن هم یک امر ضروری و الزامی است. در صورت عدم تمدید بموقع بیمه نامه، به ازای هر روز دیرکرد باید جریمه پرداخت گردد که این مبلغ جریمه بر روی پرداختی حق بیمه اضافه خواهد شد. نرخ جریمه بیمه نامه ثالث باتوجه به نوع خودرو و بصورت روز شمار به مدت ۳۶۵ روز محاسبه می گردد.

نکته: در صورتیکه جریمه دیرکرد بیمه نامه ثالث ماشین بیش از یک سال باشد، تمام تخفیف ها عدم خسارت از بیمه ثالث به حالت تعلیق درآمده و حق بیمه دوبرابر خواهد شد.
تخفیف بیمه شخص ثالث ارائه شده از جانب شرکت بیمه گر
شرکت های بیمه گر در بازه‌ی قیمتی که بیمه‌ی مرکزی هر ساله به آنها ابلاغ می ‎کند، مبلغ مطلوب را بعنوان حق بیمه ثالث خودرو به بیمه گذاران اعلام می کنند. برخی از شرکتها با لحاظ تخفیف های مجاز، قیمت بیمه شخص ثالث پایین تری به بیمه گذاران پیشنهاد می دهند؛ البته حق بیمه شخص ثالث پرداختی بیمه گذار، نباید از حداقل مبلغ حق بیمه ای که بیمه‌ی مرکزی اعلام نموده است، کمتر باشد.
برای خرید اینترنتی و آنلاین بیمه شخص ثالث اتومبیل به لینک زیر مراجعه نمایید:
https: //bimeh.com/thirdparty
نرخ بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۰
همان طور که اشاره شد، مبنای محاسبه نرخ حق بیمه نامه ثالث در ابتدای سال و باتوجه به نرخ دیه مشخص می شود. در سال ۱۴۰۰، نرخ حق بیمه همانند سال ۱۳۹۹ محاسبه شده و باتوجه به دیه یک انسان است. نرخ دیه طبق اعلام قوه قضاییه معادل ۴۸۰ میلیون تومان در ماه های عادی و ۶۴۰ میلیون تومان در ماه های حرام است.
با این توضیحات، پوشش جانی بیمه ثالث برابر با ۶۴۰ میلیون تومان و میزان ۲.۵ درصد از این مبلغ به پوشش مالی تعلق خواهد گرفت. پوشش مالی تا سقف نصف دیه(۳۲۰ میلیون تومان) است. همین طور پوشش حوادث راننده برابر با نرخ دیه در ماه های غیر حرام است که برابر با ۳۳۰ میلیون خواهد بود.
چگونگی فسخ بیمه شخص ثالث
فسخ قرارداد بیمه شخص ثالث بطور کلی غیرممکن است مگر در وضعیت و بررسی های مختلف که به شرح زیر است:
خودرو اسقاط شده باشد.
ماشین مسروقه و گواهی معتبر از نیروی انتظامی داشته باشد.
برای یک خودرو از دو نمایندگی، بیمه نامه صادر شده باشد.
خودرو فرسوده و از رده خارج باشد.
نکته: در صورت صدور دو بیمه نامه برای یک ماشین، بیمه گزار می تواند یکی از بیمه نامه ها را فسخ کند و طبق قانون در چنین شرایطی، حق با شرکت بیمه ای است که زودتر به صدور بیمه نامه اقدام نموده است.

خرید بیمه شخص ثالث از بیمه دات کام
کارگزاری بیمه دات کام یک پلت فرم سامانه استعلام، مقایسه و خرید آنلاین انواع بیمه نامه است که کافیست برای خرید بیمه شخص ثالث به صفحه اصلی این سایت مراجعه نموده و در قسمت منوی محصولات تنها با چند کلیک بیمه نامه خودرا خریداری کنید. خرید بیمه نامه بصورت آنلاین از بیمه دات کام می تواند در زمان و انرژی شما صرفه جویی کند. همین طور در این مجموعه شرایط مقایسه شرکت های بیمه ای فراهم گشته است تا در کوتاه ترین زمان خرید آنلاین بیمه را تجربه نمایید.
سامانه آنلاین بیمه دات کام بصورت ۲۴ ساعته و در طول ۷ روزهفته آمادگی پشتیبانی محصولات بیمه ای خودرا دارد. کافی است که برای دریافت اطلاعات بیمه ای، بررسی و خرید ارزان ترین بیمه نامه با این مجموعه در ارتباط باشید.
راه های ارتباطی با بیمه دات کام:
نشانی: تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان، پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶
کد پستی: ۱۹۹۸۶۵۳۷۴۰
شماره های تماس: ۴۳۷۲-۰۲۱
پست الکترونیکی: info@bimeh.com
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

مدل کودک

تولید, جامعه, خانواده, کودک, مد و فشن

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~