آماده باش مراکز درمانی تامین اجتماعی در نوروز ۱۴۰۳

آماده باش مراکز درمانی تامین اجتماعی در نوروز ۱۴۰۳

آماده باش مراکز درمانی تامین اجتماعی در نوروز ۱۴۰۳

مدل کودک: معاون درمان سازمان تامین اجتماعی از تشکیل ستاد نوروزی در بخش درمان سازمان تامین اجتماعی در روزهای نوروز سال ۱۴۰۳ و آماده باش نوروزی بیمارستان ها و مراکز درمانی این سازمان در این ایام برای ارائه خدمات به بیمه شدگان آگاهی داد.
به گزارش مدل کودک به نقل از ایسنا، دکتر مهدی اسلامی ضمن تبریک پیشاپیش سال نو به بیمه شدگان و کادر زحمتکش و خدوم بخش درمان سازمان تامین اجتماعی و تقدیر از تلاش و خدمات کادر درمان؛ هدف از تشکیل این ستاد را اطمینان از ادامه و استمرار ارائه خدمات تشخیصی، درمانی موردنیاز بیمه شدگان در مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی دانست و اظهار داشت: طرح آماده باش نوروزی واحدهای درمانی تامین اجتماعی از ساعت ۸ بامداد روز پنج شنبه ۲۴ اسفند ماه شروع می شود و تا روز شنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ ادمه خواهد داشت و بمنظور اجرای هرچه بهتر طرح آماده باش نوروزی بیمارستان ها و دیگر مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی، ستاد نوروزی مدیریت درمان در تمامی استانها تشکیل می شود و با هماهنگی دانشگاه های علوم پزشکی فعالیت خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه در روزهای نوروز ممکنست برخی افراد در طول مسافرت به خدمات درمانی نیاز پیدا کنند، افزود: برای خدمت رسانی مناسب به مسافران نوروزی در مراکز درمانی و بیمارستان های سازمان تامین اجتماعی پیش بینی های لازم انجام شده وآمادگی کامل به وجود آمده است و مدیریت های درمان تامین اجتماعی استانها ملزم شده اند برای اطمینان از آمادگی و فعال بودن مراکز، وجود و حضور نیروهای تخصصی و کادر درمانی، عدم وجود نقص و خرابی تجهیزات و دستگاه ها، امکان ارائه خدمات تشخیصی، آزمایشگاهی، تصویربرداری، دندانپزشکی و دارویی؛ برنامه ریزی و هماهنگی های لازم را انجام دهند.
معان درمان سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: مقرر شده است بیمارستان های سازمان در تمام استانها برای بحران ها، فوریت ها و بلایای محتمل در روزهای نوروز آمادگی کامل داشته باشند و کمیته مدیریت بحران تمامی بیمارستان ها در این ایام فعال باشد. همین طور با عنایت به هم زمانی ایام نوروز با ماه مبارک رمضان، ملاحظات لازم برای مدیریت مراجعین به بخش های اورژانس خصوصاً در شیفت های عصر و شب نیز صورت گرفته است.
اسلامی همین طور اظهار داشت: مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته در روزهای تعطیلات نوروز فعالیت تمام وقت بیمارستان ها و مراکز درمانی شبانه روزی تامین اجتماعی کماکان ادامه می یابد. علاوه بر این مدیران درمان تامین اجتماعی استانها و رؤسای بیمارستان ها و مراکز درمانی سازمان در طول زمان اجرای طرح آماده باش نوروزی بصورت مستمر نحوه ارائه ی خدمت به بیماران در واحدهای مشمول طرح خصوصاً اورژانس مراکز را با رویکرد حفظ ایمنی بیماران، تحت نظارت کامل خواهند داشت و درباب رفع مشکلات احتمالی، سریعاً اقدام خواهند کرد.
وی از نصب پلاکاردهای اطلاع رسانی به مسافران نوروزی در شهرهای مختلف آگاهی داد و اظهار داشت: برای اطلاع مسافران از نشانی و نیز خدمات قابل ارائه در مراکز درمانی تامین اجتماعی فعال در طرح آماده باش نوروزی، این پلاکاردها در ورودی شهرها نصب می شود.
اسلامی ضمن اشاره به انجام هماهنگی های لازم برای حضور بموقع و منظم پزشکان کشیک متناسب با امکانات و خدمات هر مرکز، اظهار داشت: مدیران درمان تامین اجتماعی استانها و رؤسای بیمارستان ها ضمن برنامه ریزی برای تامین و در دسترس بودن داروها و تجهیزات مصرفی موردنیاز و نیز هماهنگی با سازمان انتقال خون برای تامین ذخایر کافی خون، از تمامی ظرفیت موجود برای خدمات رسانی به بیماران در این ایام استفاده می نمایند.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: پذیرش بیماران در روزهای غیرتعطیل نوروزی طبق روال جاری ادامه می یابد و امیدواریم با فعالیت مطلوب مراکز درمانی تامین اجتماعی شاهد رضایتمندی بیمه شدگان باشیم و امکان دسترسی کامل بیماران به خدمات درمانی مورد نیاز در این ایام فراهم گردد.

منبع:

مدل کودک

تولید, جامعه, خانواده, کودک, مد و فشن

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~