نوبخت دستور داد: معافیت ۱۰۰ درصدی انتشارات، مطبوعات و اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه از مالیات در سال ۹۹

نوبخت دستور داد: معافیت ۱۰۰ درصدی انتشارات، مطبوعات و اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه از مالیات در سال ۹۹

نوبخت دستور داد: معافیت ۱۰۰ درصدی انتشارات، مطبوعات و اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه از مالیات در سال ۹۹

به گزارش مدل كودك طبق دستور رئیس سازمان برنامه وبودجه، فعالیتهای انتشاراتی، مطبوعاتی، فرهنگی و هنری در لایحه بودجه سال آینده مشمول معافیت ۱۰۰ درصدی مالیاتی شدند.
به گزارش مدل كودك به نقل از ایسنا، محمد باقر نوبخت – معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور – در مورد پیش نویس یكی از تبصره های لایحه بودجه ۹۹ دستوراتی عرضه كرد.
بر مبنای یكی از بندهای پیش نویس «تمامی فعالیتهای انتشاراتی و مطبوعاتی، فرهنگی و هنری دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشمول ۵۰ درصد معافیت مالیاتی هستند» كه با دستور نوبخت این بند حذف شد؛ بنابراین فعالیتهای مذكور كماكان از معافیت ۱۰۰ درصدی برخوردار خواهند بود.
طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه، این تصمیم به منظور پشتیبانی از هنرمندان، كمك به بهبود صنایع فرهنگی و تقویت مشاغل فرهنگی و هنری اتخاذ شده است كه تأثیر مضاعف و مهمی بر سرانه مصرف كالاها و محصولات فرهنگی هم خواهد داشت.

گفتنی است، به دنبال عرضه لایحه «منتفی شدن معافیت مالیاتی اهالی فرهنگ و هنر» در بودجه سال آینده و نگرانی اهالی فرهنگ و هنر بعد از انتشار اخباری در خصوص صحت این موضوع، فعالیتهای فرهنگی، هنری و رسانه ای در سال آینده همچنان از معافیت های مالیاتی برخوردار می شوند.
به گزارش مدل كودك به نقل از ایسنا و به نقل از مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بعد از انتشار اخباری در خصوص حذف معافیت مالیاتی مبحث بند(ل) ماده(۱۳۹) قانون مالیات های مستقیم كشور، صنوف مرتبط نسبت به وضعیت فعالیتهای فرهنگی و هنری در سال آینده با عنایت به مشكلات و دشواری های این حوزه و حذف معافیت مالیاتی ابراز نگرانی كرده بودند.
متعاقب این موضوع، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی نامه های جداگانه به جهانگیری، واعظی، نوبخت و دژپسند و تایید دغدغه های اصحاب فرهنگ و هنر، خواهان استمرار معافیت مالیاتی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه كشور شد.
وی در بخشی از نامه خود بیان كرده بود:
«فعالیت های فرهنگی و هنری اصولا درآمدزایی چندانی نداشته و انتفاعی محسوب نمی گردد و بر همین مبنا در ادوار مختلف به مجوزهای صادرشده به چشم اقتصادی نگاه نشده و همواره تلاش در پشتیبانی از آنها بوده است. از طرفی با عنایت به این كه خطر تهاجم فرهنگی و توطئه های نفوذ و استحاله فرهنگی دشمنان انقلاب به صورت مداوم گوشزد می شود، ضرورت حمایت همه جانبه از فعالیتهای فرهنگی، هنری و رسانه ای ضروری بوده و باتوجه به تاثیرات منفی اقتصادی و اجتماعی ناشی از این اقدام بر نخبگان كشور، خواستاریم معافیت های مالیاتی مبحث بند (ل) یاد شده همچون گذشته برقرار بوده و از هرگونه اقدام در جهت حذف آن جلوگیری به عمل آید.»
بعد از پیگیری های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اقدام سازمان برنامه و بودجه در كنار گذاشتن پیش نویس مزبور، ساعاتی پیش در فرایند بررسی بودجه سال ۹۹، دولت هم با عدم مخالفت در اینباره، با استمرار معافیت مالیاتی اهالی فرهنگ و هنر و رسانه در سال آینده موافقت نمود.
دكتر محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در توییتی (https: //twitter.com/MB_Nobakht/status/۱۲۰۱۱۷۴۵۸۸۷۹۹۰۲۹۲۴۹?s=۰۹) با تاكید بر این كه افزایش درآمدهای مالیاتی با گسترش پایه های مالیاتی به مفهوم دریافت از فعالیتهای سودآوری است كه تابحال در زمره مالیات دهندگان نبوده اند، خاطرنشان كرد: فعالیتهای فرهنگی – هنری در این شرایط سخت اقتصادی همچنان شایسته معافیت مالیاتی صد درصدی هستند.
وی افزوده است: ازاین رو تقلیل معافیت مالیاتی فعالیتهای مطبوعاتی و اطلاع رسانی، قرآنی، انتشاراتی، فرهنگی و هنری كلاً از لایحه بودجه ۱۳۹۹ كل كشور حذف گردیده است.

مدل کودک

تولید, جامعه, خانواده, کودک, مد و فشن

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~