ارائه تسهیلات قرض الحسنه ۲۰ میلیون تومانی به بازنشستگان بدون نیاز به ضامن

ارائه تسهیلات قرض الحسنه ۲۰ میلیون تومانی به بازنشستگان بدون نیاز به ضامن

ارائه تسهیلات قرض الحسنه ۲۰ میلیون تومانی به بازنشستگان بدون نیاز به ضامن

به گزارش مدل کودک، مدیرکل فرهنگی، اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با اعلان اینکه مبلغ وام اعطایی به بازنشستگان در سال قبل ۱۲ میلیون تومان بود اظهار داشت: امسال این تسهیلات به ۲۰ میلیون تومان افزوده شد که نیاز به معرفی ضامن هم ندارد و بازنشستگان  بدون مراجعه حضوری می توانند درخواست خودرا عرضه کنند. امسال تا حالا ۲۳۰ هزار فقره وام به بازنشستگان اختصاص یافته و تلاش می نماییم این تسهیلات تا انتهای سال به ۲۵۰ هزار فقره برسد.
به گزارش مدل کودک به نقل از ایسنا، محسن تقیانی بمناسبت چهل وپنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و در تشریح برنامه های فرهنگی و اجتماعی این سازمان برای گروههای مختلف مخاطبان و ذی نفعان، ضمن اشاره به اینکه مخاطبان این سازمان، یک جامعه بزرگ و متنوع هستند، اظهار داشت: برنامه ریزی فرهنگی در سازمان تامین اجتماعی در دوره جدید مدیریتی سازمان، محدود به برنامه ریزی اقدامات و برنامه های فرهنگی برای کارگران و بیمه شدگان، بازنشستگان و مستمری بگیران و کارفرمایان نیست و علاوه بر این که برای این گروه ها برنامه های مختلفی پیش بینی و اجرا می شود، برای کارکنان و خانواده های آنها نیز برنامه های مناسب فرهنگی تدارک دیده می شود و این رویکرد، برنامه تحولی این دوره به حساب می آید و همه کارکنان سازمان تامین اجتماعی ازجمله کارکنان ستاد مرکزی و استانها و همچنین کارکنان شرکت های تابعه مأموریتی، شستا و بانک رفاه کارگران و نیز خانواده های آنان به عنوان یکی از گروههای هدف اصلی در برنامه های فرهنگی سازمان تعریف شده اند.
وی ضمن اشاره به اجرای برنامه های مختلف برای بازنشستگان و مستمری بگیران به عنوان یکی از مهم ترین مخاطبان سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: طرح کرامت رضوی و اعزام بازنشستگان به سفرهای زیارتی همچون این برنامه ها است که پارسال قریب به ۵۰ هزار نفر به مشهد مقدس، قم و شیراز اعزام شدند. طرح کرامت رضوی از سال ۹۵ شروع شده است و در سالهای گذشته در نهایت در هر سال ۳۰ هزار نفر به این سفرهای معنوی مشرف می شدند. تفاوت دیگر در اجرای طرح کرامت رضوی در این دوره و پس از تعطیلی ناخواسته این برنامه به جهت شیوع بیمار کرونا؛ در مقایسه با دوره های قبلی در این است که هم اکنون این سفرها یک پیوست فرهنگی دارند و دوره های آموزشی که شامل مباحث اعتقادی، بصیرتی، آداب زیارت، طب سنتی، تغذیه و سلامتی و… است، در جریان سفر برای افزایش معلومات و آگاهی های بازنشستگان برگزار می گردد و استقبال خوبی هم از این دوره های آموزشی شده است. همین طور برای مدیریت اعزام سفر برای متقاضیان، سامانه ای طراحی شده است که آژانس تامین به عنوان کارگزار شریک موظف است پیش از تهیه بلیط، سوابق تمامی متقاضیان معرفی شده از طرف کانون های بازنشستگی را بررسی کند که قبلاً به این سفرها اعزام نشده باشند تا بتوانیم همه این عزیزان را از این امکان بهره مند سازیم.
وی، اعطای تسهیلات قرض الحسنه را از دیگر خدمات ارائه شده به بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی معرفی نمود و اظهار داشت: سال ۱۴۰۰ مبلغ وام اعطایی به بازنشستگان ۷ میلیون تومان بود که در سال ۱۴۰۱ این مبلغ به ۱۲ میلیون تومان افزوده شد و در سال ۱۴۰۲ این تسهیلات قرض الحسنه که نیاز به معرفی ضامن هم ندارد و بازنشستگان بدون مراجعه حضوری می توانند درخواست خودرا عرضه کنند، به ۲۰ میلیون تومان افزوده شده است. سال قبل ۲۱۰ هزار فقره تسهیلات به بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی پرداخت گردید و امسال تا حالا ۲۳۰ هزار فقره وام به بازنشستگان اختصاص یافته و تلاش می نماییم این تسهیلات تا آخر سال به ۲۵۰ هزار فقره برسد.
مدیرکل فرهنگی، اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه مشارکت در تامین و پرداخت حق بیمه ی بیمه تکمیلی بازنشستگان و افراد تحت تکفل آنان از دیگر خدمات ارائه شده به بازنشستگان و مستمری بگیران از طرف سازمان تامین اجتماعی است، اظهار نمود: در دوره قبلی بیمه تکمیلی؛ سازمان تامین اجتماعی بابت سهم ۵۰ درصدی خود در بیمه تکمیلی بازنشستگان به ازای هر یک از بازنشستگان یا اعضای خانواده تحت تکفل آنان ۱۰۲ هزار و ۵۰۰ تومان پرداخت می کرد، در حالیکه در سال ۱۴۰۰ این رقم ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان بود و به عبارتی شاهد رشد ۱۲۰ درصدی بودیم و برای دوره جدید که از آذر امسال شروع شده و تا آذر ماه سال آینده ادامه خواهد یافت هم سازمان ۱۵۲ هزار و ۵۰۰ تومان بابت سهم مشارکت در بیمه تکمیلی بازنشستگان پرداخت می کند که نسبت به دوره گذشته قریب به ۵۰ درصد رشد داشته است. امسال سازمان تامین اجتماعی ۸ هزار میلیارد تومان برای سهم خود از بیمه تکمیلی بازنشستگان، بودجه مختص کرده است.
تقیانی اضافه کرد: با هدف توجه به سلامتی و افزایش نشاط بازنشستگان و مستمری بگیران، المپیادهای ورزشی ویژه بازنشستگان را برگزار می نماییم که با نام طرح “مرشدان” امسال در ۸ رشته و با حضور بیش از ۵ هزار بازنشسته و مستمری بگیر در دو بخش کارگری و همکار و در دو قسمت بانوان و آقایان در رده های سنی مختلف برگزار گردید. سالهای گذشته رشته های ورزشی المپیاد بازنشستگان، فقط رشته های ورزش های انفرادی بود و امسال رشته تیمی والیبال به این المیپاد اضافه گردید و حتی سوپرجام مسابقات والیبال، میان تیم های نخست بازنشستگان همکار و کارگری در دو گروه بانوان و آقایان برگزار کردیم که در هر دو گروه، بازنشستگان کارگری سوپرجام مسابقات والیبال را از آن خود کردند.
وی اظهار داشت: در هفته گذشته از ۱۵ بازنشسته و مستمری بگیر نمونه سازمان تامین اجتماعی با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تقدیر گردید. همین طور در ایام آینده با هدف همفکری با شرکای اجتماعی، همایش رؤسا و اعضای هیئت مدیره کانون های بازنشستگی سراسر کشور را در مشهد مقدس برگزار خواهیم کرد.
تقیانی در ادامه به فعالیتهای اداره کل فرهنگی، اجتماعی سازمان تامین اجتماعی در عرصه بیمه شدگان و کارفرمایان پرداخت و اظهار داشت: دوره های آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات بیمه برای گروههای مختلف شغلی و تولیدکنندگان و کارفرمایان اجرا کرده ایم. سالهای گذشته دستورالعمل های پراکنده ای در بخش آموزش مفاد بیمه ای به کارفرمایان داشتیم که برای هم افزایی و انسجام بیشتر، دستورالعمل واحدی تهیه و به همه ادارات کل ابلاغ گردید. همین طور ضابطه تشکیل شوراهای راهبردی شرکای اجتماعی تنظیم و هیئت مدیره و هیئت امنای محترم سازمان آنرا به تصویب رساندند و این مصوبه به همه استانها ارسال شد. هدف از این اقدام، ارتقای تعامل با بیمه شدگان و کارفرمایان بود تا تعامل با مخاطبان سازمان، دارای چارچوب باشد و نظام مند شود. شورای راهبردی تا حالا دو جلسه با حضور مدیریت عالی سازمان در ستاد مرکزی سازمان داشته است و در استانها نیز ماهانه بصورت منظم ادارات کل و مدیریتهای درمان تامین اجتماعی استانها با شرکای اجتماعی جلسات مختلف برگزار می کنند تا دغدغه ارتباط سازمان با شرکای اجتماعی برطرف شود و رضایت جامعه هدف را جلب نماییم.
وی ادامه داد: با هدف معرفی خدمات و پاسخ به سئوالات مخاطبان، میزهای خدمت را در حاشیه نماز جمعه، تجمع های مردمی، نمایشگاه های تخصصی کارفرمایان و کارآفرینان راه اندازی کردیم. در عرصه جلوگیری از حوادث نیروی کار نیز اقدامات قابل توجهی توسط اداره کل فرهنگی، اجتماعی سازمان تامین اجتماعی انجام شده است. کتابچه آموزش ایمنی و جلوگیری از حوادث با اصلاحات جدید را در دست چاپ داریم که پس از چاپ در دسترس کارگران قرار می گیرد. همین طور درحال برنامه ریزی برای برگزاری کنفرانس بین المللی با موضوع جلوگیری از حوادث شغلی با حضور مسئولانی از سازمان های بین المللی کار و اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی و شرکت های تولیدی بزرگ هستیم.
مدیرکل فرهنگی، اجتماعی سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: یکم اسفند امسال، جشنواره کارفرمایان برتر در سطح ملی را برگزار خواهیم کرد که در این جشنواره از ۳۳ کارفرمای برتر با حضور مقامات عالی رتبه کشوری تجلیل خواهد شد. در این دوره، فاکتورهای انتخاب کارفرمایان به روز شده است و ایمنی و سطح اشتغال کارگاه و همین طور فاکتورهای فرهنگی نیز در انتخاب کارآفرینان برتر لحاظ شده است.
تقیانی، همکاران سازمان تامین اجتماعی را از دیگر مخاطبان برنامه های فرهنگی دانست که در این دوره مدیریت سازمان، برنامه های مختلفی برای آنها پیش بینی و اجرا شده است و در این بخش به برگزاری اردوهای تربیتی، تفریحی “رشدینو” در قالب ضابطه ارائه خدمات جامع فرهنگی، اجتماعی کارکنان و خانواده های آنها اشاره نمود که تا حالا ۷ اردوی “رشدینو” برای کارکنان و خانواده های آنها برگزار شده است.
وی برگزاری مسابقات قرآن کریم کارکنان سازمان تامین اجتماعی در ۳ مرحله مقدماتی، درون دستگاهی و بین دستگاهی و در سه گروه سنی را از اقدامات قابل توجه حوزه فرهنگی سازمان دانست و اضافه کرد: در دوره جدید مدیریت سازمان تامین اجتماعی، مسابقات قرآن کریم با حضور کارکنان و خانواده های آنها برگزار می گردد و همین طور حضور کارکنان و خانواده های کارکنان شرکت های تابعه مأموریتی، شستا و بانک رفاه کارگران به غنای این مسابقات افزوده است. در بیست وپنجمین دوره مسابقات قرآن کریم کارکنان سازمان تامین اجتماعی بیش از ۱۰ هزار نفر شرکت نمودند. برگزاری دوره های آموزشی تربیت فرزند، مهارت های ازدواج و اجرای پویش کتابخوانی “یاران آشنا” با مشارکت بیش از یک هزار همکار علاقمند به کتاب و کتابخوانی، ارسال کتاب برای فرزندان در محدوده سنی ۵ تا ۱۰ سال، برگزاری نشست های مختلف مناسبتی مانند دوره های آشنایی با دستاوردهای طوفان الاقصی و افتتاح دارالقرآن کریم سازمان تامین اجتماعی هم از دیگر اقدامات این اداره کل در بخش همکاران و خانواده آنان است.
تقیانی ضمن اشاره به تدوین سند راهبردهای فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با همکاری مؤسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی و رونمایی از این سند در آینده نزدیک، افزود: طرح ملی ضحی و آموزش قرآن در ۷ رشته، برگزاری جشنواره خانواده موفق و مشارکت در ارائه خدمات به شرکت کنندگان در اهپیمایی بزرگ اربعین از دیگر برنامه های حوزه فرهنگی است. در روزهای اربعین امسال در شش مرز باشماق، خسروی، مهران، چزابه، شلمچه و میرجاوه و همین طور در کربلای معلی موکب درمانی برای زوار و اسکان برای همکاران برپا کردیم. همین طور در جشنواره خانواده موفق، از ۵ همکار دارای خانواده موفق با اهدای لوح و تندیس و هدیه تقدیر گردید که یکی از خانواده ها از شاغلان بانک رفاه بود. در روز ملی جمعیت نیز از همکاران دارای سه فرزند تقدیر گردید. برگزاری رویداد ملی “فرداساز” در عرصه جمعیت یکی از برنامه های موفق و برجسته اداره کل فرهنگی، اجتماعی سازمان تامین اجتماعی بود که در این رویداد، ۶۰ طراح پس از ارائه آموزش های اساتید بنام طراحی و گرافیک کشور، موفق به تولید و طراحی ۱۲۰ پوستر با موضوع فرزندآوری و جوانی جمعیت شدند که در آینده نزدیک از این طرح ها رونمایی می شود.

مدل کودک

تولید, جامعه, خانواده, کودک, مد و فشن

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~