مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری: میتوان بحران بازنشستگی را به فرصت تبدیل کرد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری: میتوان بحران بازنشستگی را به فرصت تبدیل کرد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری: میتوان بحران بازنشستگی را به فرصت تبدیل کرد

به گزارش مدل کودک، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه باید نگاه به صندوق های بازنشستگی را تغییر داد، اظهار داشت: صندوق های بازنشستگی فرصت پیش روی ما برای حل مسائل کشور هستند و سالمندان و بازنشستگان امروز بخش جدی از این فرصت را در اختیار صندوق قرار داده اند.
به گزارش مدل کودک به نقل از ایسنا، مهدی مسکنی در همایش و نمایشگاه رونمایی از بیشتر از ۱۲۰ خدمت نوین و دستاورد صندوق بازنشستگی کشوری که قبل از ظهر امروز در کتابخانه ملی برگزار شد، با طرح این پرسش که آیا بحران بازنشستگی وجود دارد یا آیا باید صندوق بازنشستگی را به سمتی برد که تمام شود یا آیا می شود مسیر را اصلاح کرد و با گذشت و مجاهدت راه را باز کرد؟ اظهار داشت: دو نگاه متفاوت است؛ نگاه اول می گوید بحران صندوق های بازنشستگی یعنی بمب ساعتی؛ یعنی پدیده ای که با توجه به نرخ رشد سالمندی در کشور، دامن کشور را خواهد گرفت. نگاه دوم برگرفته از فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت است و گفته شهید بزرگوار شهید سلیمانی که در دل هر تهدیدی یک فرصت خوابیده است بنابراین باید پرسید ما پدیده سالمندی را فرصت می بینیم یا تهدید؟.

وی افزود: میتوان مقوله سالمندی را مدیریت کرد و صندوقهای بازنشستگی را در ریل حل نظام مسائل استراتژیک کشور قرار داد. آنجاییکه دولت تصمیم گرفت در جهت امنیت غذایی، شیر مجانی را به مدارس برساند و بخش خصوصی علیرغم همه تلاش ها، کمتر توانست در این میدان خویش را نشان دهد، مجموعه صنایع شیر ایران این مشکل را حل و وعده دولت را محقق کرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه میتوان بحران بازنشستگی را به فرصت تبدیل کرد، اما باید در ابتدا پذیرفت که میتوان این کار را انجام داد، خاطرنشان کرد: باید نگاه به صندوق های بازنشستگی را تغییر داد. صندوق های بازنشستگی فرصت پیش روی ما برای حل مسائل کشور هستند و سالمندان و بازنشستگان امروز بخش جدی از این فرصت را در اختیار صندوق قرار داده اند.

مسکنی ضمن اشاره به ظرفیت مستتر در صندوق بازنشستگی، اضافه کرد: پرداخت مستمری به بیشتر از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مستمری بگیر در صندوق بازنشستگی و جریان نقدینگی ماهانه ۲۳ همت یکی از فرصت های پیش روی صندوق بازنشستگی است که میتوان با دیجیتال کردن اقتصاد از آن بهره برد.
وی با اشاره به اینکه اصلاح شاخصهای بیمه ای در صندوق فرصت پیش روی صندوق است، خاطرنشان کرد: بیشتر از ۶۳۲ هزار نفر بازنشسته کارمند دولت قرارداد مدت معین و پیمانی در دولت داریم که بیمه آنها صندوق بازنشستگی نیست اگر ورودی آنها صندوق بازنشستگی بیاید سالانه قریب به ۳۰ همت منابع وارد صندوق بازنشستگی می شود.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه امروز ۴۷ تفاهمنامه همکاری و هم افزایی در جهت تبادل ظرفیتها نوشته شد، اظهار داشت: در گام دوم طی پنج ماه ۱۲۴ خدمات توسط همکاران در مجموعه شرکت ها ایجاد و تقویت شده است.

مدل کودک

تولید, جامعه, خانواده, کودک, مد و فشن

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~