در طرح بیمه دانشجویی می توان سوابق سالهای قبل دوران دانشجویی را خرید؟

در طرح بیمه دانشجویی می توان سوابق سالهای قبل دوران دانشجویی را خرید؟

در طرح بیمه دانشجویی می توان سوابق سالهای قبل دوران دانشجویی را خرید؟

مدل کودک: به گزارش مدل کودک، طرح بیمه دانشجویی تأمین اجتماعی برای تمامی دانشجویان کشور در هر مقطع تحصیلی و دانشگاهی که مشغول تحصیل هستند، بعنوان یکی از خدمات سازمان تأمین اجتماعی به حساب می آید که افراد می توانند با انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه، زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گیرند و سالهای تحصیلات دانشگاهی برای آنها بعنوان سابقه بیمه پردازی به حساب می آید.
به گزارش مدل کودک به نقل از ایسنا، شرط سنی جهت استفاده از این طرح ۱۸ تا ۵۰ سال تمام است که دانشجویان با سن بیش از ۵۰ سال، برای انعقاد قرارداد بیمه دانشجویی باید معادل مازاد سنی، سابقه بیمه پردازی قبلی داشته باشند و در صورتیکه دانشجوی متقاضی دارای ۱۰ سال سابقه قبلی بیمه پردازی باشد، از شرط سنی معاف خواهد شد که البته در این طرح، نرخ پرداخت حق بیمه برای دانشجویان به شکل انتخابی ۱۲، ۱۴ یا ۱۸ درصد دستمزد یا درآمد ماهانه انتخابی فرد متقاضی است.
بر طبق اعلام سازمان تامین اجتماعی، سطوح مختلف حق بیمه پرداختی بیمه دانشجویی، به سه صورت است؛ نرخ پرداخت حق بیمه ۱۲ درصد مشتمل بر تعهدات بازنشستگی و فوت پس از بازنشستگی است. نرخ پرداخت حق بیمه ۱۴ درصد امکان استفاده از تعهدات بازنشستگی و فوت قبل و پس از بازنشستگی را برای دانشجویان به همراه خواهد داشت و کامل ترین نرخ پرداخت حق بیمه در این نوع بیمه نرخ ۱۸ درصد است که کلیه تعهدات مربوط به بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی را برای افراد تحت پوشش به همراه دارد.
شرایط استفاده از خدمات درمانی با بیمه دانشجویی
دانشجویان تحت پوشش خدمات درمانی به تبع بیمه پردازی والدین، می توانند در صورت انعقاد قرارداد بیمه دانشجویی کماکان و بدون پرداخت مبلغی دیگر از خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی نیز بهره گیرند. سایر دانشجویان بیمه شده و افراد تحت تکفل این گروه نیز با پرداخت حق سرانه درمان به تعداد اشخاص تحت تکفل، مجاز خواهند بود از امکانات مراکز درمانی ملکی سازمان تامین اجتماعی در سراسر کشور و همین طور امکانات مراکز تشخیصی، درمانی و دارویی طرف قرارداد بهره گیرند که رقم حق سرانه درمان، هر سال در بودجه کشور پیش بینی می شود.
در همین راستا دانشجویان می توانند برای ثبت نام در طرح بیمه دانشجویی، بوسیله مراجعه به سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی به آدرس es.tamin.ir یا بوسیله اپلیکیشن «تأمین من» اقدام نمایند و همین طور حق بیمه را نیز بوسیله همین سامانه یا اپلیکیشن عنوان شده یا مراجعه حضوری به شعب سازمان تامین اجتماعی پرداخت کنند و در صورتیکه طی مراحل ثبت نام و انعقاد قرارداد با مشکل مواجه گشتند با مرکز ارتباطات مردمی تامین اجتماعی با شماره ۱۴۲۰ تماس گیرند.
در همین راستا نیز سامانه ارتباطات و نظارت مردمی سازمان تامین اجتماعی نسبت به برخی سوالات مطرح شده از طرف مردم پاسخ داده است.
۱- در چه صورتی امکان استرداد مبلغ حق بیمه داشجویی امکان پذیر است؟
استرداد مبلغ فقط در زمانی امکان پذیر است که برای فرد همزمان با سوابق بیمه دانشجویی، بیمه الزامی نیز ارسال شده باشد و با عنایت به ارجحیت بیمه الزامی امکان استرداد مبلغ امکان پذیر می شود.
۲- درصورتی که فرد متقاضی، شماره بیمه نداشته باشد چه باید کند؟
در صورتیکه فاقد شماره بیمه است، باید با کلیک بر روی کلید “نام نویسی” و با تکمیل موارد درخواستی نسبت به گرفتن شماره بیمه اقدام و سپس مراحل انعقاد قرارداد را طی کند؛ در غیر این صورت (دارا بودن شماره بیمه) این منو نمایش داده نمی شود.
۳-آیا انعقاد قرار داد بیمه دانشجویی سبب قطع مستمری می شود؟
با توجه به این که تحصیل شغل تلقی نمی گردد، در صورتیکه دانشجو از مستمری بازماندگان استفاده نماید، با انعقاد قرارداد دانشجویی مستمری وی قطع نمی شود.
۴- آیا امکان خریداری سوابق سالهای قبل (دوران دانشجویی) با بیمه دانشجویی وجود دارد؟
خیر، چنانچه دانشجو فقط به تحصیل اشتغال داشته باشد امکان ثبت قرارداد و تولید سابقه دارد.
۵- آیا می توان بیمه دانشجویی را خرید؟
شروع بیمه دانشجویی از تاریخ انعقاد قرارداد خواهد بود و امکان خرید سوابق دوران دانشجویی در گذشته وجود ندارد.
۶- تفاوت بیمه دانشجویی و مشاغل آزاد در چیست؟
بیمه دانشجویی بر طبق مقررات مربوط به بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد صورت می گیرد؛ با این تفاوت که در صورت تحت تکفل بودن دانشجو تبعی پدر یا مادر بیمه پرداز، امکان انعقاد قرارداد بیمه دانشجویان میسر بوده و این قرارداد رابطه تبعی را قطع نمی کند.
۷-آیا می توان بیمه دانشجویی را پس از فارغ التحصیلی ادامه داد؟
بله، امکان ادامه بیمه پردازی بعد از اتمام دوران تحصیل در قالب بیمه اختیاری یا بیمه حرف و مشاغل آزاد میسر است و سوابق بیمه دانشجویی با سوابق بیمه پردازی پس از دوران دانشجویی تجمیع می شود.
۸- آیا بیمه دانشجویی خارج از کشور داریم؟
-این بیمه فقط برای دانشجویانی است که در دانشگاه های داخل تحصیل می کنند. دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور می توانند از بیمه ایرانیان خارج از کشور بهره گیرند.
۹- بیمه دانشجویی چه فایده ای دارد؟
هر چند هدف دانشجو در دوران تحصیل، کسب دانش، مهارت و توانمندی جهت حضور در حوزه های آینده کشور بوده و فعالیت آنان شغل تلقی نمی گردد، اما دانشجویان به عنوان سرمایه بهادار نقش اساسی و مهمی در رشد و توسعه اقتصادی کشور داشته و با آگاهی مبتنی بر دانش در تولید و اشتغال نقش اساسی را ایفاء می کنند و برای تامین آتیه خود ضروریست که تحت پوشش حمایت های بیمه ای همچون بازنشستگی، ازکارافتادگی، فوت و خدمات درمانی قرار گیرند. به همین دلیل سازمان تامین اجتماعی بستر بیمه پردازی برای دانشجویان درچارچوب قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد را فراهم نموده و در حال حاضر نیز امکان انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه بصورت بطورکامل غیرحضوری جهت آنان وجود دارد.
۱۰- بیمه فرزند دانشجو چگونه است؟
اگر فرزند، دانشجو باشد می تواند با مراجعه به سامانه es.tamin.ir منوی بیمه شدگان / بیمه شدگان خاص بیمه فراگیر خانواده ایرانی / انعقاد قرارداد بیمه دانشجویان؛ نسبت به انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه اقدام نماید. اگر دانشجو دارای فرزند تحت تکفل باشد، در صورت انتخاب حمایت درمان با پرداخت سرانه درمان؛ حمایت درمان جهت فرزند وی نیز ارائه می شود.
۱۱- اتصال بیمه دانشجویی به تامین اجتماعی امکان دارد؟
سوابق ناشی از انعقاد قرارداد بیمه دانشجویی، در سوابق بیمه شدگان بمنظور بهره مندی از تعهدات طولانی مدت سازمان تامین اجتماعی منظور خواهد شد.

منبع:

مدل کودک

تولید, جامعه, خانواده, کودک, مد و فشن

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~