گفت وگو با مدل كودك؛ خراسان شمالی و یزد میزبان جشنواره های ملی تجسمی شدند

گفت وگو با مدل كودك؛ خراسان شمالی و یزد میزبان جشنواره های ملی تجسمی شدند

گفت وگو با مدل كودك؛ خراسان شمالی و یزد میزبان جشنواره های ملی تجسمی شدند

به گزارش مدل کودک، مدیرکل هنرهای تجسمی و سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران از برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران و دو سالانه هنر سرامیک ایران در استانهای خراسان شمالی و یزد اطلاع داد.
محمد خراسانی زاده در گفتگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا عنوان کرد: چند اتفاق مبارک را داریم پیش می بریم؛ در زمان حاضر، فراخوان جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران اعلام شده است و در نیمه دوم شهریور ماه در خراسان شمالی یک رویداد بسیار متفاوت را برای جوانان ۱۸ تا ۲۵ ساله ای که در چند مرحله انتخاب می شوند، خواهیم داشت.
وی اضافه کرد: برای شرکت کنندگان انتخاب اولیه و نهایی خواهیم داشت که در کنار استادکارگاه ها، یک فرایند تربیت محور را طی می کنند و امیدواریم هنرمندان آینده کشورمان را تشکیل دهند.
برگزاری دو سالانه هنر سرامیک ایران
خراسانی زاده همینطور اظهار داشت: در حوزه دوازدهمین دو سالانه هنر سرامیک ایران نیز، فراخوان انتشار یافته و سال جاری استاد یزد میزبان این اتفاق و رویداد ملی و تا حدی فراملی خواهد بود؛ یزد، سابقه چند هزار ساله در هنر سرامیک ایران را دارد که یک اتفاق پرنشاط درحال رقم خوردن است.
بازدید سه هزار نفر از غرفه ایران در جشنواره ونیز
وی در عین حال تصریح کرد: در مهم ترین رویداد هنری حوزه تجسمی دنیا یعنی جشنواره یا همان دو سالانه هنر ونیز هم غرفه جمهوری اسلامی ایران برپاست. تا به امروز نزدیک به سه هزار بازدیدکننده را داشتیم و روزانه بین ۷۰ تا بازدیدکننده را داریم و بازخوردهای بسیار خوبی به خاطر همراهی با مردم مظلوم فلسطین و تکنیک خوبی که در کارها و عرضه وجود دارد، رقم می خورد.
خراسانی زاده همینطور اظهار داشت: اتفاق دیگری که به تدریج به سمت آن حرکت خواهیم کرد، هفدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر است که در همین روزهای آینده، شورای سیاستگذاری آن شکل می گیرد و مسیر خویش را در پیش خواهد گرفت.
از حراج تهران چه خبر؟
وی افزود: در کنار این ماجراها، اقتصاد هنر حرف ویژه ای برای گفتن دارد؛ برای توسعه حراج های هنری در سطح کشور اتفاقاتی را رقم زدیم. سیاست ها و ضوابط حاکم آن در اداره کل هنرهای تجسمی تدوین شده و به دنبال آن هستیم که مسیر خویش را در شورایعالی انقلاب فرهنگی بپیماید و بتواند فتح بابی برای این اتفاق باشد.
مدیرکل هنرهای تجسمی در عین حال عنوان کرد: روز جمعه حراج تهران برگزار شد؛ شاید یکی از اتفاقات مهم این حراج معرفی یک مجری بعنوان یکی از مشاغل باشد؛ یعنی کسی که اجرای مراسم را بر عهده دارد که کار بسیار تخصصی است. امید داریم با چهره جدیدی در این حوزه آشنا شویم و این اتفاق و کار کاملا تخصصی توسعه پیدا کند. چون برای همه حراجی ها احتیاج به مجریان تخصصی توانمند داریم و حراج تهران همراهی کرد که این اتفاق رقم بخورد.

منبع:

مدل کودک

تولید, جامعه, خانواده, کودک, مد و فشن

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~