افتتاح جشنواره اقوام گلستان با حضور سفرای كشورهای دیگر گلستان تا اختتام امسال صاحب ۱۵۰ نقطه بوم گردی میگردد

افتتاح جشنواره اقوام گلستان با حضور سفرای كشورهای دیگر گلستان تا اختتام امسال صاحب ۱۵۰ نقطه بوم گردی میگردد

افتتاح جشنواره اقوام گلستان با حضور سفرای كشورهای دیگر گلستان تا اختتام امسال صاحب ۱۵۰ نقطه بوم گردی میگردد

مدل كودك: استاندار گلستان در مراسم افتتاح دوازدهمین جشنواره اقوام از رشد ۸۰ درصدی بازدیدكنندگان این استان از پارسال تابحال آگاهی داد و اظهار داشت: این رقم در سال ۹۷ حدود یك میلیون و ۷۰۰ نفر بوده است. ۵۰ نقطه بوم گردی تا اختتام جشنواره با حضور رییس سازمان میراث فرهنگی افتتاح میگردد و تا آخر سال به ۱۵۰ نقطه بوم گردی در استان گلستان می رسیم.
به گزارش مدل كودك به نقل از ایسنا، سید مناف هاشمی، بیان كرد: جمهوری اسلامی ایران با افتخار و اقتدار ظرفیت اقوام خودرا جشن می گیرد و ما به این خاصیت های تاریخی، میراثی و فرهنگی افتخار می نماییم.
او با اشاره به اینكه گلستان بعنوان ایران كوچك و نگارستان ایران شناخته می شود، افزود: افتخار ما این است كه این جشن باشكوه را در هفته وحدت برگزار كردیم. امروز، جمهوری اسلامی اساساً بعنوان كشوری مقتدر در عرصه سیاسی اقتصادی و نظامی مسیر توسعه را دنبال می كند و استان گلستان هم توسعه گردشگری و كشاورزی را در دستور كار دارد.
استاندار گلستان اضافه كرد: از ابتدای سال ۹۶، تعداد ۲۰ نقطه بوم گردی افتتاح شد كه الان این تعداد به ۴۰ نقطه آماده بهره برداری رسیده است.
هاشمی اظهار داشت: افتخاری كه امروز داریم مدیون كسانی است كه مسیر شهادت را طی كردند و با حضور بزرگان تشیع و تسنن مسیر توسعه گلستان دنبال میگردد.
كریستو بولنداكوف، سفیر بلغارستان در ایران باز به نمایندگی از سفیران دیگر به روی صحنه آمد و با زبان فارسی اظهار داشت: افتخار ماست كه در دوازدهمین جشنواره اقوام در كنار شما و این جشن باشیم. خیلی خوب است آنچه كه از ریشه های میراث فرهنگی كه امشب دیدیم و تا كنون حفظ كردید، پخش می كنید.
او افزود: این ریشه یك سیستم همزیستی، صلح آمیز و بین المللی است و امیدواریم ما هم با شما مشاركت داشته باشیم و از این میراث غنی شما استفاده نمائیم.
سفیر بلغارستان در ایران خطاب به حاضران مراسم افتتاحیه دوازدهمین جشنواره اقوام گلستان بیان كرد: امیدوارم سفرای برجسته هنرها و فرهنگ اقوام ایران باشید.
ابراهیم كریمی، مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان باز در این مراسم بیان كرد: بخش عمده این نمایشگاه مربوط به صنایع دستی از ۲۷ استان كشور است تا تولیدات خود در این حوزه را عرضه كنند، همین طور بخش دوم این جشنواره مربوط به معرفی قابلیت های گردشگری روستای و بوم گردی است.
او بخش سوم این جشنواره را حضور گروه های موسیقی اقوام عنوان نمود تا شب های خوبی را به ارمغان بیاورند و اظهار داشت: همین طور برپایی سیاه چادرها باز از مهمترین بخش هایی است كه در آن شاهد حضور اقوام مختلفی هستیم.
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان بیان كرد: امسال حدود ۲۰ سفیر و كاردار از كشورهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی و همین طور ۴۰ خبرنگار داخلی و خارجی در این جشنواره حاضر شده اند. تا قابلیت های استان گلستان معرفی و بتوانیم در حوزه گردشگری، اقتصادی و بازرگانی تبادل داشته باشیم.
به قول مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان، دلیل برگزاری این جشنواره در گلستان حضور تنوع قومی است كه به صورت كلی به تركمن ها، قزلباش ها، كتول ها، مازندرانی ها، كورمانچ ها، سیستانی ها و قزاق ها تقسیم می شوند.
به گزارش مدل كودك به نقل از ایسنا، دوازدهمین جشنواره اقوام با عنوان «وحدت اقوام» از امروز ۲۹ آبان ماه در گلستان راه اندازی شد و تا ۲ آذر ماه در گرگان و از ۳ تا ۷ آذر ماه در گنبد برگزار می گردد.

مدل کودک

تولید, جامعه, خانواده, کودک, مد و فشن

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~