مهر گزارش می‎ دهد؛ شناسایی كارگران برای دریافت بسته حمایتی نهایی شد

مهر گزارش می‎ دهد؛ شناسایی كارگران برای دریافت بسته حمایتی نهایی شد

مهر گزارش می‎ دهد؛ شناسایی كارگران برای دریافت بسته حمایتی نهایی شد

مدل كودك: شناسایی كارگران و تمام كاركنان تحت پوشش قانون كار برای توزیع بسته حمایتی توسط وزارت رفاه نهایی شده و آغاز واریز این منابع در انتظار تامین اعتبار از طرف سازمان برنامه است.

به گزارش مدل كودك به نقل از مهر، توزیع سبد حمایتی دولت كه برای جبران بخشی از مایحتاج و كالاهای اساسی بعضی از دهك های جامعه در دستور كار دولت قرار گرفت، در مراحل مختلف بین گروه های هدف توزیع شد اما بعضی از گروه ها باز همچون كارگران و كاركنان مشمول قانون كار هنوز این سبد حمایتی دولت را دریافت نكرده اند.
اما طبق پیگیری های صورت گرفته، عملیات شناسایی گروه های كارگری (تمام كاركنان تحت پوشش قانون كار) و سایر خانوارهایی كه درآمد آنها كمتر از سه میلیون تومان در ماه است و در هیچ یك از گروه كارگران، كارمندان، بازنشستگان و نهادهای حمایتی قرار ندارند توسط معاونت رفاهی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی نهایی شده اما این گروه، به سبب تاخیر در تخصیص اعتبار از طرف سازمان برنامه و بودجه در نوبت انتظار دریافت بسته حمایتی خود قرار دارند.
بر اساس مصوبه ابلاغی از طرف معاون اول رئیس جمهور، سازمان برنامه و بودجه كشور موظف شد در امتداد اجرای طرح توزیع بسته های حمایتی ۹ هزار میلیارد تومان از محل مابه التفاوت نرخ تسعیر قیمت خوراك كارخانه های پتروشیمی و پالایشگاه ها تامین كند و به این امر تخصیص دهد.
در مرحله اول اجرای این طرح، بسته حمایتی مشمول مددجویان نهادهای حمایتی شد؛ در مرحله دوم بازنشستگان كشوری، لشگری و صندوق فولاد و در مرحله سوم باز كارمندان دولت با درآمد كمتر از ۳ میلیون تومان در ماه در نوبت دریافت مبلغ بسته حمایتی دولت قرار گرفتند. همین طور بازنشستگان تحت پوشش تامین اجتماعی طی هفته های گذشته بسته حمایتی خودرا دریافت نمودند.
مبلغ بسته حمایتی خانوارهای مشمول به حساب متصل به یارانه نقدی واریز میگردد اما امكان برداشت آن وجود ندارد و صاحبان كارت باید از فروشگاه های زنجیره ای اعلام شده مبادرت به خرید كالا كنند.

مدل کودک

تولید, جامعه, خانواده, کودک, مد و فشن

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~