با انواع مختلف سمعك آشنا شوید

با انواع مختلف سمعك آشنا شوید

با انواع مختلف سمعك آشنا شوید

مدل كودك: سمعك یك وسیله الكترونیكی است كه وظیفه آن تقویت صدا برای افراد كم شنوا و بهبود درك گفتار برای این گروه است كه در ادامه با انواع آن آشنا می شوید.

به گزارش مدل کودک به نقل از مهر، سمعک یک وسیله الکترونیکی کوچک است که وظیفه آن تقویت صدا برای افراد کم شنوا و بهبود درک گفتار برای این گروه است. تمامی سمعک ها از سه قسمت اصلی میکروفون، آمپلی فایر و گیرنده تشکیل شده است. بطور کلی سمعک ها در دو گروه اصلی سمعک های پشت گوشی و سمعک های داخل گوشی طبقه بندی می شوند. در ادامه با راهنمای خرید سمعک با ما همراه باشید.
سمعک های پشت گوشی و داخل گوشی
سمعک های پشت گوشی در پشت لاله گوش قرار داده می شوند و می توانند تمامی درجات کم شنوایی را پوشش دهند. این سمعک اندازه بزرگ تری از سمعک های داخل گوشی دارند اما دارای امکانات بیشتری هستند. در مقابل سمعک های داخل گوشی برخلاف سمعک های پشت گوشی، درون مجرای گوش قرار داده می شوند و اندازه کوچک تری و ظاهر بهتری دارند. با این وجود این سمعک ها نسبت به سمعک های پشت گوشی قدرت کمی دارند و نمی توانند تمامی درجات کم شنوایی را پوشش دهند. این سمعک ها برای افرادی که دوست دارند سمعکشان دیده نشود، انتخاب مناسبی است.
سمعک ها خواه پشت گوشی یا داخل گوشی، قبل از استفاده نیازمند تجویز و تنظیم توسط متخصصین شنوایی برحسب میزان کم شنوایی افراد است و این کار در کلینیک های شنوایی سنجی انجام می شود. از کلینیک های معتبر شنوایی سنجی و تحویز سمعک در تهران می توان به کلینیک شنوایی سنجی نوین سمعک اشاره نمود که بیش از ۱۰ سال در زمینه سمعک و وسایل کمک شنوایی سابقه دارد.
قیمت سمعک
عوامل اصلی تعیین کننده قیمت سمعک شامل سطح تکنولوژی به کار رفته در سمعک، نوع و میزان کم شنوایی، برند آن و میزان بودجه فرد کم شنوا است. تکنولوژی سمعک دارای چندین سطح است که شامل؛ سمعک دیجیتال، فول دیجیتال، سمعک هوشمند و سمعک های هوشمند وایرلس. سمعک هوشمند دارای امکانات و خاصیت های همچون کیفیت صدای نزدیک به صدای طبیعی است. سمعک های هوشمند به سبب کیفیت صدای بهتر و امکانات بیشمار در مقایسه با سایر رده های تکنولوژی سمعک دارای قیمت بالاتری است.
عامل مهم دیگری که بر قیمت سمعک تأثیر می گذارد، برند شرکت سازنده سمعک است. همچون معروف ترین و معتبرترین برند سازنده سمعک می توان به سمعک زیمنس اشاره نمود. شرکت زیمنس نخستین شرکت سازنده سمعک است و بیش از ۱۵۰ سال در زمینه طراحی و ساخت وسایل کمک شنوایی و سمعک تجربه دارد. عمده شهرت سمعک زیمنس، کیفیت صدای بالا و نزدیک به صدای طبیعی و همین طور پیشرو بودن در زمینه نوآوری در زمینه تکنولوژی است.
راهنمای خرید سمعک
سمعک ها در مدلها و برندهای مختلف در بازار موجود هستند و بدین سبب باید پیش از خرید، در مورد آن اطلاعات کافی کسب کنید. همانطور که گفتیم سمعک یک کالای پزشکی پیچیده است که پیش از استفاده نیاز به تنظیم و فیتینگ توسط متخصص شنوایی دارد. به یاد داشته باشید که تنها مرجع معتبر برای تجویز و تنظیم سمعک، متخصصین شنوایی یا همان ادیولوژیست هاست. ادولوژیست ابتدا تست شنوایی انجام می دهد تا میزان و نوع کم شنوایی فرد مشخص شود و سپس بعد از جمع آوری اطلاعاتی در مورد مشکلات ویژه فرد و نیازهای شنوایی او سمعک مناسب را سفارش می کند.
افرادی که سبک زندگی فعالی دارند و در محیط های پر سر و صدا کار می کنند، سفارش می شود که سمعک های رده بالا بخرند چونکه این سمعک ها عملکرد بهتری در زمینه کاهش نویز و بهبود درک گفتار دارند و مناسب افراد با سبک زندگی فعال است. در مقابل افرادی که بیشتر اوقات خودرا در محیط های آرام و خانه سپری می کنند، سفارش می شود از سمعک های رده متوسط استفاده کنند و نیازی به هزینه اضافی در این افراد دیده نمی گردد.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع:

مدل کودک

تولید, جامعه, خانواده, کودک, مد و فشن

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~