گزارش مدل كودك معامله سهام عدالت بعد از ۱۵سال كلید خورد

گزارش مدل كودك معامله سهام عدالت بعد از ۱۵سال كلید خورد

گزارش مدل كودك معامله سهام عدالت بعد از ۱۵سال كلید خورد

مدل كودك: بالاخره ۱۵ سال بعد از واگذاری سهام عدالت، از امروز كسانی كه روش مدیریت مستقیم را انتخاب نموده اند، به شرط داشتن كد بورسی می توانند ۳۰ درصد سهام خودرا معامله كنند.

به گزارش مدل کودک به نقل از مهر، دهم اردیبهشت ماه امسال رهبر معظم انقلاب با آزادسازی سهام عدالت موافقت کردند. در ابلاغیه ای که ایشان به هیئت دولت داشته اند، ضمن ابراز گلایه از تأخیر ۱۵ ساله در واگذاری سهام عدالت به دارندگان این سهام، سه شرط اصلی برای اجرای این پروسه تعیین کرده اند که شامل این موارد می شود: «۱. تعیین محدوده زمانی برای امکان خرید و فروش از طرف دارندگان این سهام عدالت در بازار سرمایه، ۲. ورود شورای عالی بورس برای تدوین بخشنامه نحوه آزادسازی سهام عدالت ۳. شورای عالی بورس موظف است که زمینه ماندگاری سهام موجود در شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت در بازار سرمایه را فراهم کند».
سهام عدالت که در تاریخ آبان ۸۴ در هیئت دولت نهم تصویب و در آبان همان سال اجرایی شد، تحت اساسنامه شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت شروع به کار کرد و به ۴۹ میلیون نفر از اقشار مختلف از ۵۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان واگذار شد؛ اما در ۱۵ سال قبل دولت های دهم، یازدهم و دوازدهم زمینه های آزادسازی آنرا فراهم ننموده بودند که مورد اعتراض رهبر انقلاب قرار گرفت.
آنگونه که حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس عصر روز چهارشنبه گفته، از امروز، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ افرادی که روش انتخاب مستقیم را انتخاب نموده اند، در صورت داشتن کد بورسی می توانند نسبت به معامله ۳۰ درصد سهام خود اقدام نمایند.
بر اساس اعلام حسین فهیمی، سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت و مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی، مابقی سهام در طول یک سال آینده به تدریج آزادسازی می شود.
فهیمی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این پرسش با شروع آزادسازی، آیا سازمان بورس فکری برای ایجاد نشدن صف فروش سهام و به تبع آن ریزش احتمالی قیمت پیش بینی کرده یا خیر، اظهار داشت: به نظر بنده افرادی که اصطلاحاً بورس باز نیستند تمایل دارند سهام عدالت خودرا نگه دارند؛ اگر ده سال پیش سهام یک میلیون تومانی خودرا می فروختند امروز سهامشان این ارزش را نداشت پس برای ده سال آینده هم وضعیت به همین صورت است بدین سبب دلیلی برای فروش وجود ندارد. فهیمی افزود: عرضه های سهام عدالت بازار بورس را تحت تأثیر قرار نخواهد داد بلکه تعادلی بین عرضه و تقاضا به وجود می آورد.

منبع:

مدل کودک

تولید, جامعه, خانواده, کودک, مد و فشن

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~