معاون وزیر راه و شهرسازی ماجرای ۲۵۰ هزار هكتار زمینی كه وزارت جهاد به راه و شهرسازی داد

معاون وزیر راه و شهرسازی ماجرای ۲۵۰ هزار هكتار زمینی كه وزارت جهاد به راه و شهرسازی داد

معاون وزیر راه و شهرسازی ماجرای ۲۵۰ هزار هكتار زمینی كه وزارت جهاد به راه و شهرسازی داد

معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: حتی یك سانتی متر از ۲۵۰ هزار هكتاری كه وزارت جهاد كشاورزی به راه و شهرسازی منتقل كرد، زمین كشاورزی نیست.

محمود محمودزاده در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت اجرای طرح اقدام ملی مسکن تصریح کرد: افرادی که در این طرح نام نویسی کرده بودند، تا جمعه گذشته ۱۴ تیر فرصت داشتند تا اطلاعات خویش را در سامانه مربوطه ویرایش کنند.
وی اضافه کرد: از این پس دیگر نام نویسی برای این طرح نخواهیم داشت اما امکان ویرایش اطلاعات برای برخی از متقاضیان که شرایط انجام آنرا نداشتند، فعلاً فراهم است و این روند ویرایش اطلاعات آنها تا زمانی که پرونده های متقاضیان نهایی شود، وجود دارد.
کدام دسته از متقاضیان طرح ملی مسکن احتمال حذف شدن از پروژه را دارند؟
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: هر متقاضی ای که به سایت رجوع کند و با کد رهگیری خود وارد شود، می تواند به صورت کامل از آخرین وضعیت پرونده خود آگاه شود؛ اگر تا پیش از مرحله تأیید یا بررسی نهایی باشد، امکان ویرایش وجود دارد؛ اما ما بزودی تاریخی را اعلام می نماییم که اگر متقاضیانی که ثبت نام کرده اند و تشخیص صلاحیت برای آنها داده شده، تا تاریخی که اعلام خواهد شد، رجوع نکنند، طبیعتاً این فرصت و نوبت به نفرات بعدی داده می شود.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون بارگذاری مدارک اینترنتی است، اظهار داشت: بعد از آن، باید به ادارات کل راه و شهرسازی استان ها رجوع کنند تا مدارکی که در سامانه بارگذاری شده، با اصل مدارکی که عرضه می شود، مطابقت داده شود؛ زمان رجوع این دسته از متقاضیان به ادارات کل راه و شهرسازی استان ها از راه ارسال پیامک به آنها مشخص خواهد شد.
مردم نگران وام طرح ملی مسکن نباشند / ‬منابع آن تأمین اعتبار شد
محمودزاده درباره تسهیلاتی که به طرح اقدام ملی مسکن تخصیص داده می شود، بیان داشت: مبحث تأمین مالی طرح اقدام ملی مسکن با بانک مرکزی است و آنها خودشان بر مبنای دستورالعمل هایی که دولت برای آنها مشخص می کند، سهم هر بانک عامل را تعیین خواهند کرد؛ این سهمیه هم اکنون به بانکهای عامل ابلاغ گردیده است.
وی تصریح کرد: ما نگرانی از بابت همکاری بانکهای عامل در تأمین مالی طرح اقدام ملی مسکن نداریم به خصوص که دولت هم از این مورد حمایت می کند.
همه چیز درباره انتقال ۲۵۰ هزار هکتار زمین از وزارت جهاد کشاورزی به وزارت راه و شهرسازی
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره مبحث اختصاص ۲۵۰ هزار هکتار اراضی حاشیه شهرها به وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: این اراضی برای طرح اقدام ملی مسکن نیست؛ طبق قانون، اراضی ای که در محدوده شهرها قرار می گیرد، زمین شهری تلقی می شود و باید در اختیار وزارت راه و شهرسازی باشد؛ این اراضی اکثراً حریم شهر هستند و مسکونی نیستند؛ بلکه فرصتی است تا ذخیره زمین در وزارت راه و شهرسازی را افزایش دهیم و بتوانیم با تغییر کاربری و الحاق آن به شهرها، بستر افزایش تولید مسکن را فراهم نماییم.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا با این کار، اراضی کشاورزی کشور به نابودی کشیده نمی شوند، خاطرنشان کرد: این اراضی، کشاورزی نیستند؛ اراضی ملی در اختیار منابع طبیعی است و اراضی ای که قابلیت کشاورزی داشته باشند، در توسعه شهری از آنها استفاده نمی گردد.
حتی یک سانتی متر هم زمین کشاورزی نیست
به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، باآنکه جهت استفاده از این زمین ها، احتیاج به تغییر کاربری داریم، اما این اراضی، زمین کشاورزی نیستند بلکه زمین های پیشبینی شده در حریم هستند حتی سانتیمتری از این اراضی، زمین کشاورزی در حال استفاده یا حتی مستعد کشاورزی نیستند که به اقتصاد کشاورزی لطمه بزند.
شورای عالی شهرسازی تغییر کاربری اراضی ۲۵۰ هزار هکتاری را تصویب می کند
وی افزود: برای الحاق این محدوده ها به حریم شهرها، نیازمند مصوبه شورایعالی شهرسازی و معماری هستیم و در اختیار قرار می گیرد برای طرح های آتی مسکن؛ چون در ثبت نامی که برای طرح ملی مسکن انجام شده، زمین مورد نیاز تأمین شده و هیچ مشکلی از نظر تأمین زمین طرح اقدام ملی مسکن نداریم؛ ولی مقرر است بحث تأمین مسکن در آینده به این اراضی ارجاع داده شود.
هزینه ساخت طرح ملی مسکن بین ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون تومان
محمودزاده درباره هزینه ساخت طرح ملی مسکن اظهار داشت: از ابتدا پیشبینی ما این بود که هزینه ساخت در این طرح، بین ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون تومان باشد الان هم با افزایش قیمت ها، تغییر قابل ملاحظه ای در برآورد هزینه ها نداشته ایم؛ اما اگر باز هم قیمت مسکن و نهادهای تولید افزایش یابد، اساسا در هزینه تمام شده ساخت در طرح اقدام ملی مسکن، اثرگذار خواهد بود نمی توانیم اعلام نماییم که هزینه ساخت در این طرح ثابت است و از همان ابتدا هم به متقاضیان گفتیم که بر مبنای هزینه تمام شده ساخت، با آنها قرارداد امضا می شود اما تمام تلاش خویش را می نماییم تا با حداقل قیمت، به اتمام برسد؛ ولی تأمین مالی، جز تکالیف متقاضی است.
ماجرای کارت اعتباری مصالح به کجا رسید؟
دبیر شورایعالی مسکن درباره آثار کارت اعتباری مصالح بر قیمت تمام شده ساخت و ساز در طرح اقدام ملی مسکن اظهار داشت: شرکتی که مجری کارت اعتباری مصالح است، با مشارکت بنیاد مسکن و بانک عامل بخش مسکن ایجاد و برنامه ریزی شده تا در این پروژه، حداقل ۱۰۰ هزار واحد را تحت پوشش داشته باشد؛ اما اساسا در تأمین مصالح و پایین آوردن قیمت تمام شده ساخت و ساز مؤثر است.

مدل کودک

تولید, جامعه, خانواده, کودک, مد و فشن

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~