عضو هیات مدیره ذوب آهن اصفهان: حمل و نقل ریلی کشور باید در همه ابعاد توسعه یابد

عضو هیات مدیره ذوب آهن اصفهان: حمل و نقل ریلی کشور باید در همه ابعاد توسعه یابد

عضو هیات مدیره ذوب آهن اصفهان: حمل و نقل ریلی کشور باید در همه ابعاد توسعه یابد

مدل کودک: عضو هیات مدیره ذوب آهن اصفهان در بیست و سومین سمپوزیوم و نمایشگاه بین المللی فولاد کیش، خواهان تحول صنعت حمل و نقل ریلی کشور برای تحقق سند چشم انداز ۱۴۰۴ شد.
به گزارش تجاری خبرگزاری مهر به نقل از ذوب آهن اصفهان، مرتضی یزدخواستی با اشاره به این که یکی از موضوعات این رویداد، پرداختن به نقش گسترش زیر ساخت های ریلی، جاده ای، اسکله ای و تأسیسات بندری بر توسعه پایدار صنعت فولاد است، اظهار داشت: ذوب آهن اصفهان با تولید ریل ملی، کمک مهمی به توسعه حمل و نقل ریلی نموده است و پس این انتظار وجود دارد که راه آهن جمهوری اسلامی برای تحقق برنامه توسعه ریلی مطابق سند چشم انداز ۱۴۰۴ تمام توان خودرا به کار گیرد. وی ادامه داد: مطابق سند مذکور تا سال ۱۴۰۴ باید ۲۵ هزار کیلومتر خط آهن داشته باشیم که متأسفانه اکنون تنها ۱۵ هزار کیلومتر داریم که فاصله بسیاری را تا تحقق برنامه نشان میدهد. عضو هیأت مدیره ذوب آهن اصفهان اضافه کرد: تولید ریل ملی در ذوب آهن اصفهان، ایران را به جرگه تولیدکنندگان این محصول ملحق کرد و پس باید سایر حوزه ها نیز برای توسعه این زیرساخت مهم تلاش لازم را داشته باشند. یزدخواستی، سرعت سیر تجاری و تجاری در حمل و نقل ریلی را یکی از اشکالات اساسی در این بخش دانست و اظهار داشت: به لحاظ سرعت سیر، اختلاف زیادی با کشورهای دیگر داریم به شکلی که با وجود برابری حجم ریل گذاری ما با کشورهایی همچون ترکیه و اکراین، حجم تناژی که توسط حمل و نقل ریلی آن کشورها حمل می شود چندین برابر ایران است.
عضو هیأت مدیره ذوب آهن با اشاره به مزایای حمل و نقل ریلی و نقشی که در توسعه صنعت کشور همچون صنعت فولاد دارد و در طرح جامع فولاد کشور نیز به آن اشاره شده است، گفت: برای رسیدن به تولید سالانه ۵۵ میلیون تن فولاد مطابق سند چشم انداز ۱۴۰۴، باید زیرساخت ها همچون حمل و نقل ریلی توسعه بیشتری پیدا کند حال آن که شرایط این حمل و نقل جوابگوی تولید فعلی ما نیز نمی باشد و این مشکل در تامین مواد اولیه ذوب آهن اصفهان نیز دیده می شود. شایان ذکر است هم اکنون کندی سیر واگن های باری و کمبود واگن برای انتقال کالاهای ریل پذیر، عاملی برای انتقال حمل کالاهای معدنی بوسیله جاده شده و در ایام اخیر نیز این مسئله، موجب شدت کمبود مواد اولیه برای تولیدات ذوب آهن اصفهان شده است. گفتنی است بیست و سومین سمپوزیوم و نمایشگاه بین المللی فولاد از ۲۳ الی ۲۵ آذر ماه توسط انجمن آهن و فولاد ایران در مرکز همایش های بین المللی کیش درحال برگزاری است.

منبع:

مدل کودک

تولید, جامعه, خانواده, کودک, مد و فشن

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~