وزیر ارشاد: احیاء نمادهای هویت ایرانی اسلامی وظیفه دولت انقلابی است

وزیر ارشاد: احیاء نمادهای هویت ایرانی اسلامی وظیفه دولت انقلابی است

وزیر ارشاد: احیاء نمادهای هویت ایرانی اسلامی وظیفه دولت انقلابی است

به گزارش مدل کودک خراسان رضوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی و انقلابی وظیفه خود می داند که در احیاء هویت ایرانی اسلامی، از نمادهای مهم این هویت پاسداری و آنها را ترویج کند.

محمدمهدی اسماعیلی در همایش ملی نکوداشت آیت الله سید محمود حسینی شاهرودی که پنج شنبه، ۲ دی، در حوزه علمیه نواب مشهد برگزار شد، اظهار نمود: خوشحال هستم که در کنار مضجع شریف امام رضا(ع) حاضر هستم و در مراسم تجلیل از یکی از بزرگترین مراجع تقلید معاصر حضور دارم. از دست اندرکاران برگزاری این همایش که زحمت کشیدند و با یک سلیقه خوب، در سه مرحله این کار بزرگ را در سمنان، مشهد و به امید خدا در خردادماه سال ۱۴۰۱ در قم پیش بردند و می برند تشکر می کنم.

وی اضافه کرد: کار مهمی صورت گرفته و این همایش گونه ای متفاوت از همایش هایی است که به صورت سنتی و معروف انجام می شود. دبیرخانه این کنگره برنامه ریزی خوبی را انجام داد تا بتواند با محاسبه دقیق و برنامه ریزی درست، فضای مناسبی را برای معرفی و ترویج آثار این مرجع والامقام به وجود بیاورد. همینطور همچون خصوصیت های خوبی که این کار از آن برخوردار می باشد این است که بخش مهمی از آثار حضرت آیت الله العظمی شاهرودی به چاپ رسیده و از نگاه های فرهنگی و هنری از قبیل چاپ رمان برای آن استفاده شده است و تمام این کارها کمک می نماید تا یادبود مناسبی را در اینجا برای این شخصیت بزرگ برگزار نماییم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به قدمت حوزه علمیه خراسان خاطرنشان کرد: حضرت آیت الله العظمی شاهرودی از بزرگان حوزه علمیه خراسان بودند که در طول قرون متمادی به برکت وجود مقدس حضرت علی بن موسی الرضا(ع) به یکی از بزرگترین جغرافیاهای تولید علم در فرهنگ و تمدن اسلامی تبدیل گشته است. حوزه علمیه خراسان از نظر فقهی و دانشی قدمت بسیاری دارد و شعرای بزرگ و دانشمندان مهم در شاخه های مختلف علمی، اهالی فرهنگ و هنر در شاخه های مختلف در طول دوران های مختلف در این جغرافیا درخشیده اند و مهم ترین وجه این حوزه وجه فقاهتی و علمی است. در ۲۰۰ سال گذشته که جریان فقاهتی به جریان غالب تبدیل گشته و در اوج آن با پیروزی انقلاب اسلامی، حفظ سیاسی تشیع حاکمیت سیاسی را هم به دست آورده، یکی از مهم ترین سطوح شکل گیری این حاکمیت سیاسی و فقهی تشیع، حوزه علمیه خراسان و مشهد است.

اسماعیلی افزود: بزرگانی که از این حوزه نقش آفرینی کردند بسیار زیاد هستند و یکی از آنها که دوران جوانی خویش را در این شهر مقدس به آموختن علم فقه و اصول گذرانده، حضرت آیت الله العظمی شاهرودی بوده است. خداوند عمر طولانی نصیب ایشان کرد و خیرات و برکات خیلی از وجود ایشان به وجود آمد. از برکات ایشان این است که بعد از گذشت ۵۰ سال از تاریخ رحلت ایشان، این همایش با عظمت بسیار در سه نقطه کشور درحال برگزاری است. نقش مهم سیاسی آیت الله شاهرودی در مبحث پشتیبانی از فدائیان اسلام، شخصیت مبارز شهید نواب صفوی و پشتیبانی از مرجعیت امام راحل عظیم الشان(ره) بعد از اتفاقات ۱۵ خرداد از مهم ترین نقاط درخشان در کارنامه سیاسی عمر پربرکت این فقیه بزرگوار است.

وی تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی و انقلابی وظیفه خود می داند که در احیاء هویت ایرانی اسلامی، از نمادهای مهم این هویت پاسداری و آنها را ترویج کند. در برنامه تحولی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که ذیل برنامه تحولی دولت انقلابی و مردمی است، جایگاه مهم برای ترویج بزرگان در حوزه های مختلف پیشبینی شده و حمایت جدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تمام فعالان در حوزه های مختلف برای فرهنگ ایرانی و اسلامی است. در این کنگره هم با همین رویکرد حضور پیدا کردم تا در محضر علما و افرادی که زحمت کشیدند این کنگره را برگزار کردند، اعلام نماییم یکی از وظایف قطعی ما حضور در کنار آنها است و وظیفه تسهیل گیری و حمایت خویش را مبذول خواهیم داشت.

منبع:

مدل کودک

تولید, جامعه, خانواده, کودک, مد و فشن

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~