مدیركل كمیته امداد استان تهران اعلام كرد تأمین مسکن عمده مشکل مددجویان در سبد هزینه خانوار

مدیركل كمیته امداد استان تهران اعلام كرد تأمین مسکن عمده مشکل مددجویان در سبد هزینه خانوار

مدیركل كمیته امداد استان تهران اعلام كرد تأمین مسکن عمده مشکل مددجویان در سبد هزینه خانوار

مدل کودک: به گزارش مدل کودک، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان تهران از خودکفایی ۳۰۹۴ مددجوی کمیته امداد این استان طی سالجاری اطلاع داد.
به گزارش مدل کودک به نقل از ایسنا، ابوالفضل پرپنچی در نشست خبری خود ضمن اشاره به طرح پویش تغذیه مهدوی که در پنجمین سال خود در روز میلاد امام زمان شروع شد، بیان نمود: امسال ۳۵۰ آشپزخانه مهدوی فعال گشته است.

به نقل از ایشان، پارسال ۳ میلیون پرس غذا و ۲۳۰ هزار سبد کالا تهیه و توزیع شد. حدود ۴۵۰ میلیارد تومان میزان کمک خیران بود. تلاش داریم این اقدامات با افزایش ۳۰ درصدی در کل استان صورت گیرد.

پرپنچی در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ۸۱ هزار و ۲۸۸ خانوار زیر پوشش امداد هستند که به صورت موردی و دائم خدمات دریافت می کنند، اظهار داشت: ۴۲۶۶ خانوار یک یا چند خدمت دریافت می کنند و ۷۷ هزار و ۲۲ خانوار به صورت دائم از خدمات بهره می گیرند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران افزود: بیشترین مشکل خانواده ها در سبد هزینه ای، بحث مستأجران است که حدود ۳۳ هزار مستاجر زیر پوشش هستند که ۲۱ هزار و ۷۳۶ مورد اجاره و ودیعه مسکن کمک شده است. همینطور ۷۵۰۰ مورد کمک در زمینه تأمین لوازم ضروری منزل صورت گرفته است.

وی در مورد فرانشیز و خدمات درمانی که ۷۳ هزار و ۲۷۳ مورد کمک هزینه فرانشیز پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: به ۳۰۱۶ بیمار صعب العلاج کمک شده است.

پرپنچی در مورد اشتغال و خودکفایی اظهار داشت: تا پایان ۱۱ ماهه سال جاری ۱۱ هزار و ۱۷۷ وام اشتغال پرداخت و ۱۰ هزار و ۷۵ فرصت شغلی فراهم گشته است. همینطور ۲۵۲۵ نفر از راهبری شغلی و ۱۰ هزار و ۸۵۰ نفر از آموزش مجانی فنی و حرفه ای بهره برده اند.

به نقل از ایشان، سال جاری برای ۳۰۹۴ نفر هم جشن خودکفایی گرفته شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران به اقدامات این استان در حوزه مسکن اشاره نمود و اظهار داشت: تابحال ۱۶۳ مورد خرید ساختمان و ۱۲۲۳ مورد تعمیرات ساختمانی انجام شده است.

وی تعداد دانش آموزان زیر پوشش امداد استان تهران را ۲۱ هزار و ۹۰۵ نفر و همینطور تعداد دانشجو و طلبه های زیر پوشش را یکهزار و ۲۲۵ نفر اعلام نمود و اظهار داشت: ارزش خدماتی که تابحال به این افراد پرداخت شده معادل ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیون تومان است و در ۱۱ کانون فعال ۶ هزار و ۶۲۳ دانش آموز حضور داشته اند.

پرپنچی در ادامه در مورد خدمات مشاوره ای هم توضیح داد: ۱۸ هزار و ۳۹۴ مورد خدمات مشاوره ای عرضه شده است. ۱۹ هزار و ۸۹ مددجو از برنامه آموزش خانواده هم بهره برده اند.

ایشان در ادامه از توزیع ۲۱ هزار بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان استان و همینطور توزیع ۲۱ هزار بسته برای استانهای معین مانند سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی و… اطلاع داد.
ایشان در ادامه از برگزاری دوره آموزشی طرح یاس و شرکت ۹۱۰ نفر دختر مجرد ۲۵ تا ۴۰ سال در این دوره با همکاری هلال احمر اطلاع داد.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران در قسمت دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به ایتام و محسنین زیر پوشش هم توضیح داد: ۲۷ هزار و ۹۹ نفر زیر پوشش هستند و ۷۷ هزار و ۹۰۲ حامی داریم. تابحال حامیان در بحث اکرام ۳۱۶ میلیارد تومان کمک کردند.

پرپنچی افزود: ۲۴۱ هزار و ۹۳۰ صندوق خانگی متوسط و اماکن داریم که صدقات نقد حدود ۷۱ میلیارد تومان و زکات و کفارات حدود ۸۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان تهران با اشاره به اینکه درآمد مبتنی بر نیاز ۳۱۱ میلیارد تومان بوده است، اظهار داشت: در مجموع میزان درآمد مشارکت های مردمی طی سال جاری ۲ هزار و ۶۳۵ میلیارد تومان بوده و همینطور ۷۲ خانه امداد در سطح استان به راه افتاده است.

ایشان در ادامه ضمن اشاره به صندوق امداد ولایت خاطرنشان کرد: ۱۵ هزار و ۶۵۴ مورد وام کارگشایی پرداخت شده و پرداخت ۲۵۶ وام خرید مسکن و ۵۰۰ وام دانشجویی و ۲۱۷۲ وام اشتغال صورت گرفته است.

پرپنچی خاطرنشان کرد: همینطور ۲۱ اردوی جهادی برگزار شده و خدمات حقوقی و معاضدت حقوقی ۴۵۳ مورد عرضه شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران در ادامه تجلیل از مددکاران بیمارستانی اطلاع داد و اظهار داشت: برای استانهای کمتر برخورداری که معین آنها هستیم اقداماتی انجام می دهیم. به صورت مثال در سیل سیستان و بلوچستان، ۱.۵ میلیارد تومان به صورت نقدی، ۹۰۰ دست پوشاک و ۵۰۰۰ جفت کفش برای سیل زدگان در استان سیستان و بلوچستان ارسال شده است.
وی ضمن اشاره به زیر پوشش قرار گرفتن خانواده زندانیان اظهار داشت: ۲۷۹۰ خانوار زندانی هم زیر پوشش ما هستند و از زندانیانی که از زندان خارج می شوند حمایت های بعد از خروج صورت می گیرد.

پرپنچی در رابطه با پشتیبانی از خانواده های معتادان متجاهر و کودکان کار اظهار داشت: کارگروه صدمه های اجتماعی برای ما تکالیفی را مشخص کرده و ما افرادی که به لحاظ نیازمندی با مشکل مواجهند را زیر پوشش قرار می دهیم که بمحض اعلام و معرفی زیر پوشش قرار می گیرند.
وی اعلام نمود که ۴۵۸ مورد حامی خارج از کشور داریم که از ۴۰۳۲ یتیم حمایت می کنند.

پرپنچی افزود: حدود ۸۰ درصد زیر پوشش ما زن سرپرست خانوار هستند و از این ۸۰ درصد زنان سرپرست خانوار جوان هستند. ۱۵ درصد خانوارهای زیر پوشش روستایی هستند و ۳۱ درصد خانوارهای زیر پوشش ما سالمند هستند.

مدل کودک

تولید, جامعه, خانواده, کودک, مد و فشن

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~