بیانیه هنرمندان جهان در پشتیبانی از غزه

بیانیه هنرمندان جهان در پشتیبانی از غزه

بیانیه هنرمندان جهان در پشتیبانی از غزه

مدل كودك: بیش از ۳۵۰ هنرمند از سراسر جهان خواهان اختتام دادن به محاصره غزه توسط رژیم صهیونیستی در شرایط حاد كنونی شده اند.
به گزارش مدل کودک به نقل از ایسنا، سایت الجزیره درباره اطلاعیه ای که توسط۳۵۰ هنرمند امضا شده و در سایت فرانسوی (پایان محاصره) قرار شده، نوشته است:
«هنرمندان در این بیانیه خواهان اختتام دادن به محاصره غزه در شرایط انتشار ویروس کشنده کرونا هستند.
در این بیانیه از نوار غزه بعنوان بزرگترین زندان باز دنیا نام برده شده است.
در رأس امضاکنندگان این بیانیه پیتر گابریل موسیقیدان انگلیسی، گروه موسیقی مسیواتک، کن لوچ کارگردان انگلیسی، نائومی کلاین روزنامه نگار و فعال اجتماعی کانادایی، ویگو مورتنسن بازیگر امریکایی و طه عدنان شاعر مغربی هستند.
در متن این بیانیه آمده است: آنچه در غزه اتفاق می افتد آزمایشی برای وجدان بشریت است. ما از دعوت سازمان عفو بین الملل از حکومتها برای تحریم نظامی اسرائیل حمایت می نماییم تا اسرائیل به تعهدات بین المللی خود عمل کند.
در ادامه این نامه سرگشاده آمده است: نزدیک به یک میلیون از ساکنان غزه که اغلب پناهنده هستند، در بزرگترین زندان بدون دیوار دنیا در خطر مرگ قرار دارند.
سیستم درمانی ضعیف غزه پاسخگوی هزاران قطع عضو و مجروع نیست.

سیستم بهداشتی و درمانی غزه پیش از بحران کرونا هم به سبب تحریمها و نرسیدن تجهیزات ضروری درمانی گرفتار ضعف و کمبود جدی بود.
هنرمندان امضا کننده این بیانیه بشردوستانه در ادامه از نرسیدن تجهیزات بهداشتی و پزشکی، نیروهای کمکی و نیز کمک های بشردوستانه به غزه ابراز نگرانی کرده و خواهان افزایش فشارهای بین المللی بر اسرائیل برای اختتام دادن به محاصره غزه، پیش از اینکه کرونا در غزه به فاجعه ای انسانی تبدیل گردد شدهاند.
بگفته سازمان ملل متحد نوار غزه از فقیرترین مناطق خاورمیانه بوده و نزدیک به ۸۰ درصد ساکنانش نیازمند هستند. این در حالیست که محاصره هم زندگی در این منطقه را دشوار تر کرده است.
غزه از زمان پیروزی حماس در انتخابات یعنی ۱۳ سال قبل، تحت محاصره نیروهای اشغالگر اسرائیلی قرار دارد. تا کنون سه جنگ میان حماس و رژیم صهیونیستی درگرفته و غیرنظامیان زیادی را کشته و مجروح کرده است. دو سال پیش ۶۰ کودک، زن و مرد فلسطینی به دست تیراندازان رژیم صهیونیستی بدون هیچ سوال و جوابی کشته شدند.

منبع:

مدل کودک

تولید, جامعه, خانواده, کودک, مد و فشن

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~