ثبت نامی های نهضت ملی مسکن از ۲ و دو دهم میلیون نفر عبور کرد

ثبت نامی های نهضت ملی مسکن از ۲ و دو دهم میلیون نفر عبور کرد

ثبت نامی های نهضت ملی مسکن از ۲ و دو دهم میلیون نفر عبور کرد

طبق تازه ترین آمار عرضه شده توسط معاونت مسکن و ساختمان بیشتر از ۲ میلیون و ۲۷۳ نفر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند.

به گزارش مدل کودک به نقل از وزارت راه و شهرسازی، طبق تازه ترین آمار عرضه شده توسط معاونت مسکن و ساختمان، ۲ میلیون و ۲۷۳ هزار و ۹۳۴ نفر در سامانه ملی نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند.
ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن از ۲۸ مهر شروع شده و تا ۱۵ دی ادامه دارد.
ثبت نام نهضت ملی مسکن یک ماه بعد ابلاغ قانون جهش تولید توسط رئیس جمهور از ۲۸ مهرماه در سامانه saman.mrud.ir شروع شد. نهضت ملی مسکن یکی از سیاست های کلان دولت سیزدهم در حوزه مسکن می باشد که بر طبق این سیاست، راه اندازی ۴ میلیون واحد مسکونی در ۴ سال در برنامه دولت قرار گرفته است. متقاضیان با داشتن چهار شرط تأهل و سرپرست خانوار بودن، حداقل سابقه ۵ سال سکونت در شهر موردتقاضا، فاقد مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب در حوزه مسکن، می توانند نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
بر اساس این قانون، زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن، معلولان جسمی و حرکتی با ۲۰ سال سن، می توانند در قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) مشارکت داشته باشند. همچنین، قانون برای سرپرستان خانوار، محدودیت سنی نگذاشته است چون که این افراد سرپرست خانوار تعریف می شوند و برای قانونگذار متأهل یا سرپرست خانوار بودن ملاک است. در عین حال، زنان و مردان سرپرست خانوار که به علت متارکه به صورت مجردی زندگی می کنند و سرپرست فرزندان خود هستند خانوار تلقی شده و بدون ملاک سن می توانند ثبت نام کنند.
بر اساس مصوبه تازه شورایعالی مسکن، مردان مجرد بالای ۴۵ سال سن و بیماران خاص با تاییدیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امکان ثبت نام در نهضت ملی مسکن را دارند.
بنا بر اعلام معاونت مسکن و ساختمان، برای مهاجران از کلانشهرها، سابقه سکونت به یکسال تقلیل پیدا کرده است. بدین معنا اگر کسی ساکن کلانشهری بوده و در شهر دیگر، تقاضای مسکن دارد با حدود یکسال سابقه سکونت در همان شهر امکان ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن را دارد. همینطور برای کارکنان دولت و نیروهای نظامی و روحانیون بر مبنای حکم اداری و یا بر مبنای تشخیص حوزه های علمیه، سابقه سکونت ۵ ساله در طرح نهضت ملی مسکن مورد نیاز نیست. این افراد می توانند به جز تهران در سایر شهرهای کشور از این مزیت بهره مند شوند.

منبع:

مدل کودک

تولید, جامعه, خانواده, کودک, مد و فشن

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~