دهک های دوم و سوم استقبال کنندگان یارانه تشویقی۱۲۰هزارتومانی

دهک های دوم و سوم استقبال کنندگان یارانه تشویقی۱۲۰هزارتومانی

دهک های دوم و سوم استقبال کنندگان یارانه تشویقی۱۲۰هزارتومانی

مدل کودک: به گزارش مدل کودک، بنابر اظهارات مشاور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در صورتی که تابحال ۶۱ میلیون نفر از ایرانی ها مشمول طرح کالابرگ الکترونیک شده اند، نزدیک به ۳۰ درصد آنها که اغلب جزو دهک های پایین درآمدی هستند، با استقبال از این طرح از یارانه تشویقی ۱۲۰ هزار تومانی بهره مند شده اند.
سید رضا یحیوی در گفتگو با ایسنا، اضافه کرد: تابحال بیشتر از ۶۱ میلیون نفر از ایرانی ها مشمول طرح کالابرگ الکترونیک شده اند که از این تعداد ۱۹ میلیون نفر که معادل حدود ۳۰ درصد از مشمولان می شوند، از این طرح استقبال کرده و تراکنش خرید داشته اند اظهار داشت: این تعداد با خرید ۲۰۰ هزار تومان از مبلغ یارانه خود از میان ۱۱ قلم کالای سبد غذایی تعریف شده (شامل برنج ایرانی، حبوبات، شیر کم چرب، پنیر، ماست کم چرب، مرغ، تخم مرغ، روغن مایع، ماکارونی و قند و شکر گوشت ) مشمول دریافت یارانه تشویقی ۱۲۰ هزار تومانی شده اند.

وی ضمن اشاره به حذف ارز ترجیحی پارسال و بدنبال آن افزایش رقم یارانه ها از ۴۵ هزار به ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومان بر مبنای دهک های اقتصادی تصریح کرد: رفتار مردم نسبت به یارانه ای که دولت به آنها می پرداخت شکل گرفت و برای خریدهای خود طبق یارانه دریافتی برنامه ریزی می کردند این در حالیست که تغییر سیاست های رفتاری در صورتیکه سیاست های حمایتی را در کشور اجرا می نماییم خیلی سخت است؛ به طوریکه در زمان اجرای کالابرگ الکترونیک فقط سه درصد افراد از طرح استقبال کردند اما آهسته آهسته این آمار رشد کرده است و هم اکنون به حدود نزدیک به ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه تابحال شهروندان خراسان رضوی بیشترین استقبال را از این طرح داشته اند اظهار نمود: پیشبینی که از طرح داشتیم و استقبالی که از آن می شود، تقریبا محقق شده است چونکه به مرور زمان درحال گسترش است.

مشاور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان نمود: کالابرگ الکترونیک در تأمین معیشت دهک های پایین تر موثرتر بوده چون که دهک های دوم و سوم بیشترین آمار مشارکت در این طرح را داشته اند که نشان دهنده درست بودن هدفگذاری دولت برای کاهش فقر غذایی بوده است.

علاوه بر فروشگاه ها، زیرساخت های لازم برای خرید از فروشگاه های مجازی و اینترنتی در طرح کالابرگ الکترونیکی هم بتدریج فراهم گردید و بدین ترتیب خانوارهای مشمول طرح می توانند به شکل مجازی هم خرید خویش را انجام دهند که یحیوی در این خصوص اظهار داشت: در صورتی که پیش از این یکی از فروشگاه های بزرگ اینترنتی به طرح کالابرگ پیوسته بود، اقدامات فنی لازم و تست های مربوطه جهت اتصال یکی دیگر از فروشگاه های بزرگ اینترنتی موفق و درحال اتمام است که با اتصال این فروشگاه به شبکه، بزودی شهروندان می توانند با استفاده از برنامه کاربردی شما (کد هشت رقمی)جهت خرید غیرحضوری و بهره مندی از یارانه تشویقی بهره مند شوند.

یحیوی اضافه کرد: تابحال حدود ۱۹۷ هزارفروشگاه به طرح کالابرگ الکترونیک متصل شده اند این در حالیست که بیشتر از ۴۰۰ تعاونی روستایی به شبکه کالابرگی پیوسته اند.

او در آخر ضمن اشاره به این که در صورت ابلاغ دولت، دهک های هشتم و نهم هم به طرح کالابرگ الکترونیک می پیوندند تصریح کرد که در این صورت اطلاع رسانی های لازم صورت می گیرد.

منبع:

مدل کودک

تولید, جامعه, خانواده, کودک, مد و فشن

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~